Проросійського молдовського політика-олігарха засудили до 15 років за гратами

Поділитися
Проросійського молдовського політика-олігарха засудили до 15 років за гратами © Sputnik
Суд виніс рішення заочно, оскільки він переховується за кордоном.

Апеляційний суд Кишинева залишила в силі вирок проросійському депутатові-втікачеві, лідерові партії «Шор» Ілану Шору, повідомляє Newsmaker із посиланням на голову парламентської юридичної комісії, депутатку від партії «Дія та солідарність» (PAS) Олесю Стамате.

За словами Стамате, Шора засудили до 15 років в'язниці та конфіскації майна на 5 млрд леїв.

Стамате не уточнила, про яку справу проти Шора йдеться, але зауважила, що рішення Апеляційної палати є остаточним.

«Правосуддя нарешті перемогло в нашій країні. Апеляційна палата засудила Шора до 15 років ув'язнення. Де б він не відбував покарання, в Ізраїлі чи Молдові, все заарештоване майно тепер конфіскують на користь держави — це 5 млрд леїв», — написала Стамате.

Депутатка додала, що йдеться лише про одну справу проти Шора, тож суди продовжать роботу і ухвалять рішення стосовно інших справ проти олігарха.

Затриманого у травні 2015 року проросійського політика Ілана Шора засудили у 2017 році до семи з половиною років ув'язнення за шахрайство та відмивання грошей. Вирок не набрав чинності, оскільки його було оскаржено в Апеляційній палаті.

Згідно з заявами прокурорів, Шор є одним з основних учасників і бенефіціаром крадіжки мільярда доларів із банківської системи Молдови у 2014 році разом із іншим олігархом-втікачем Владіміром Плахотнюком.

Шор втік із Молдови у червні 2019 року і переховується в Ізраїлі. Перебуваючи за кордоном, він двічі — у 2019 та 2021 роках — обирався депутатом парламенту за списками однойменної партії.

У жовтні минулого року Міністерство фінансів США наклало санкції на Шора, заявивши, що він координував дії з представниками інших олігархів для створення політичних заворушень у Молдові і отримав підтримку Росії, а також працював у червні з «московськими організаціями, щоб підірвати прагнення Молдови приєднатися до Європейського Союзу.

Чому перед молдовською владою постала загроза реалізації Росією спецоперації з дестабілізації країни. Як Кишинів реагує на ризики і що потрібно зробити Молдові задля власної безпеки, розповідає Володимир Кравченко у статті «Росія проти сусідки України: що нині загрожує Молдові».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі