Північна Корея заявила про випробування підводного ядерного безпілотника

Поділитися
Північна Корея заявила про випробування підводного ядерного безпілотника Фото ілюстративне © EPA/ by KCNA
Також КНДР розкритикувала спільні навчання США, Японії та Південної Кореї.

Північна Корея провела випробування своєї підводної системи ядерної зброї на знак протесту проти спільних військових навчань Південної Кореї, США і Японії, що відбулися цього тижня. Про це повідомляє Reuters.

Випробування системи Haeil-5-23 - так Північна Корея називає свої підводні ударні безпілотники, здатні нести ядерну зброю, було проведено у водах біля східного узбережжя країни, йдеться в повідомленні державних ЗМІ КНДР.

Представник Міноборони КНДР розкритикував США, Південну Корею і Японію за  проведення військових навчань, попередивши про "катастрофічні наслідки".

Військово-морські сили трьох країн проводили триденні регулярні навчання, які завершилися у середу, 17 січня, в межах зусиль з удосконалення своєї реакції на зростання ядерних і ракетних загроз з боку Пхеньяна.

Нова безпілотна система під назвою Haeil, що означає "цунамі", була вперше випробувана в березні 2023 року, і державні ЗМІ КНДР писали, що вона призначена для раптових атак у морі і знищення морських ударних груп і основних оперативних портів противника шляхом створення великої радіоактивної хвилі за допомогою підводного вибуху.

Останнє повідомлення про підводне випробування з'явилося через кілька днів після того, як Північна Корея запустила нову твердопаливну гіперзвукову ракету середньої дальності, випробування якої Вашингтон, Сеул і Токіо засудили як серйозне порушення резолюцій Ради Безпеки ООН.

Представники з ядерних питань США, Японії та Південної Кореї зібралися в Сеулі в четвер,18 січня, засудивши торгівлю КНДР зброєю з РФ і все більш ворожу риторику Пхеньяна, в той час, як міністр закордонних справ Північної Кореї відвідала Москву і зустрілася з президентом Росії Владіміром Путіним.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії БутирськоїКорейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі