Пентагон думає над перерозподілом сил для фокусу на Китаї та Росії – Washington Post

Поділитися
Пентагон думає над перерозподілом сил для фокусу на Китаї та Росії – Washington Post © uainfo.org
Китай остаточно закріпився у зовнішньополітичних пріоритетах США

Адміністрація президента США Джо Байдена зіткнулася з дилемою при переосмисленні позиціонування військових сил по всьому світу: як більше зосередитися на Китаї та Росії, не відступаючи від старих загроз на Близькому Сході - і як зробити цей зсув з потенційно меншим бюджетом Пентагону, пише газета The Washington Post.

Міністр оборони США Ллойд Остін замовив місячний огляд "глобальної позиції" всього через декілька днів після вступу на посаду. У ньому буде дана оцінка того, як Сполучені Штати можуть найкращим чином організувати та підтримати свою розгалужену мережу військ, озброєнь, баз і альянсів для підтримки зовнішньої політики Байдена.

Газета зазначає, що огляд є частиною зусиль адміністрації, спрямованих на те, щоб намітити шлях для військових, які зараз дислокуються на Близькому Сході.

Результати огляду можуть мати довгостроковий вплив на пріоритети американських військових: забезпечення їх готовності до війни в епоху невизначеного контролю над озброєннями. На карту також поставлені відносини з союзниками та партнерами, ослаблені в деяких випадках підходом адміністрації Трампа до дипломатії "Америка перш за все".

Огляд тісно пов'язаний з очікуванням рішення адміністрації про те, чи виконати обіцянку попередньої адміністрації повністю вивести війська з Афганістану цієї весни. І він просувається окремо від великомасштабних питань щодо модернізації стратегічних ядерних сил.

Як і адміністрація Трампа, команда національної безпеки Байдена розглядає Китай, а не екстремістів з "Аль-Каїди" або ІДІЛ, як довгостроковий виклик безпеки номер один. На відміну від свого попередника, Байден бачить велику цінність в зобов'язаннях США перед європейськими країнами в альянсі НАТО.

Це може привести до значних змін в американському військовому "сліді" на Близькому Сході, в Європі та Азійсько-тихоокеанському регіоні, хоча такі зміни вже пробувалися раніше з обмеженим успіхом. Наприклад, адміністрація Трампа була змушена у 2019 році направити тисячі додаткових військово-повітряних і військово-морських сил в район Перської затоки в спробі стримати те, що вона називала погрозами регіональної стабільності. В останні дні Байден бачив нагадування про цю проблему з застосуванням насильства в Іраку та Афганістані.

Одним з недавніх прикладів є прибуття американського авіаносця у в'єтнамський порт. Командири бачать цінність в розгортанні сил в невеликих групах на менш передбачуваних циклах, щоб утримати Китай.

Натяк на зміни з'явився ще до того, як Байден вступив на посаду.

Остін також зазначив свою заклопотаність у зв'язку з конкуренцією з Росією в Арктиці.

"Арктика швидко стає регіоном геополітичної конкуренції, і у мене є серйозні побоювання з приводу російського військового будівництва та агресивної поведінки в Арктиці - і в усьому світі", - написав він. "Точно так само я глибоко стурбований намірами Китаю в регіоні".

Це не аргумент на користь відмови від великих військових центрів США за кордоном. Але це передбачає більший упор на розгортання менших груп військ при коротших ротаціях в нетрадиційні місця призначення.

Ця ротація вже почалася.

Армія, наприклад, розвиває те, що вона називає "арктичною бригадою", як частину підвищеної уваги до Крайньої Півночі. Цей район розглядається як потенційна точка спалаху, оскільки великі держави борються за природні ресурси, які стають більш доступними у міру відступу льодовиків. Точно так же ВПС вперше відправив бомбардувальники Б-1 в Норвегію, союзника по НАТО й сусіда Росії.

Китай вважає себе арктичною країною, але головною проблемою США щодо Пекіна є його висхідна впевненість у своїх силах в Азійсько-тихоокеанському регіоні. На думку США, Китай прагне створити військову міць, щоб стримати або заблокувати будь-які спроби США захистити Тайвань - напівавтономну демократію, яку Пекін розглядає як провінцію, яка в кінцевому підсумку має повернутися в комуністичний лоно, резюмує газета.

Китай остаточно закріпився у зовнішньополітичних пріоритетах США, а дискусія щодо найбільш ефективної політики на китайському напрямку набирає обертів. Китай обіймав чільне місце у промові Джо Байдена в Пентагоні, де він у середу повідомив про створення у Міністерстві оборони робочої групи з огляду стратегії національної безпеки щодо Китаю та наголосив на намірі своєї адміністрації «забезпечити, щоби народ Америки виграв це змагання  заради майбутнього».

«Нам необхідно протистояти зростаючим викликам, які ставить Китай, щоб зберегти мир і захистити наші інтереси в Індо-Тихоокеанському регіоні та в усьому світі», - сказав Байден під час виступу в Пентагоні.

Детальніше про заклик до нової американської адміністрації «відновити баланс у відносинах з Росією», на який варто звернути увагу в Україні, читайте у статті Олега Шамшура "«Довша телеграма» щодо Китаю".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі