Папі Римському Франциску подарували фрагмент російської міни, яка в березні знищила фасад храму УГКЦ в Ірпені. Зробив це Глава УГКЦ Святослав Шевчук під час зустрічі із Святійшим Отцем в Апостольському палаці у Ватикані, повідомляє пресслужба УГКЦ.
«Це символічний подарунок не лише тому, що це фрагмент російської міни, котра знищила наш храм у місті-мученику Ірпені, але також тому, що подібні фрагменти російських мін, бомб і ракет ми щоденно витягуємо з тіл військових, цивільних і навіть невинних дітей. Вони є видимими знаками тотального знищення та смерті, які росія несе на українську землю», — наголосив він.
Як йдеться у повідомленні, Папа Франциск під час розмови висловив свою близькість із «багатостраждальним українським народом» та запевнив, що є «поруч із ним у молитві та конкретних діях».
Франциск розповів про дипломатичні зусилля Святого Престолу для припинення російської агресії та досягнення справедливого миру для українського народу.
«Нашою щоденною турботою також є плекання солідарності всього світу з українцями», — зауважив Папа.
У свою чергу, Святослав Шевчук наголосив, що пропозиції миру, котрі надходять до нас з Росії — це ніщо інше, як пацифікація колонії.
«За ними стоїть заперечення права на існування українського народу, його історії, культури і, зокрема, Церкви. Вони несуть у собі заперечення самого права на існування Української держави, визнаної міжнародною спільнотою з її суверенітетом і територіальною цілісністю», — заявив Глава УГКЦ Папі Франциску.
Він підкреслив, що в цих пропозиціях миру поки що відсутня будь-яка предметність для діалогу.
Днями Франциск заявив, що вражений жорстокістю, з якою окупанти воюють в Україні, оскільки ця риса нібито не притаманна російському народові.
«Мене вражає — і тому я вживаю слово «багатостраждальна» — ця жорстокість, яка не властива російському народу. Можливо тому, що російський народ — це великий народ; це жорстокість найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду... Я волію думати так, тому що маю велику повагу до російського народу, до російського гуманізму», — заявляв понтифік.
4 листопада на саміті у Бахрейні Папа Франциск розповів про «драматичний сценарій», в якому лідери держав «граються з вогнем, ракетами, бомбами та зброєю, покриваючи наш спільний дім попелом і ненавистю».