Небезпечний штам коронавірусу "Дельта" вже виявлено у Словаччині та Білорусі

Доповнено
Поділитися
Небезпечний штам коронавірусу Фото: nv.ua
Штам "Дельта" легше передається.

У Словаччині був зафіксований перший випадок "Дельта"-штамма коронавірусу.

Його виявили у громадянина, який прибув з Росії, повідомив головний санітарний лікар країни Ян Мікас, передає Dennikn.sk.

За його словами, інфікованого не госпіталізовували. Зараз він знаходиться вдома на самоізоляції.

Передбачається, що він міг підхопити вірус під час відвідування футбольного матчу Євро-2020 в Санкт-Петербурзі.

У Словаччині за минулу добу було виявлено 35 випадків коронавірусу. В цілому за час пандемії в країні померли 12,5 тисячі осіб.

Також вчені виявили в Мінську індійський штам коронавірусу, пише TUT.BY.

"Аналіз послідовностей вірусу SARS-CoV-2 показав, що в Мінську десять досліджених зразків мали набір мутацій в шиповидному білку, характерних для індійського варіанту (дельта, В.1.617.2)", - зазначено в повідомленні МОЗ Білорусі.

Відзначається, що циркуляція цього виду штаму в інших регіонах республіки поки що не встановлена.

Раніше повідомлялося, що індійський штам COVID-19 виявили у більш ніж в 90 країнах світу. Він викликає стурбованість у ВООЗ через підвищене передання.

Новий різновид штаму коронавірусу "Дельта плюс" виявили вже в десяти країнах - Індії, США, Великобританії, Португалії, Швейцарії, Японії, Польщі, Непалі, Китаї та Росії.

Існує як мінімум дві окремі групи варіанту штаму, відомі як Delta-AY.1 та Delta AY.2. При цьому AY.1 більш поширений.

Коли його вперше виявили, він був коротко і неофіційно описаний як "непальський" варіант, тому що його зафіксували у 13 осіб, які подорожували з Непалу в Японію. Чи виник варіант дійсно в Непалі, неясно.

Виявлений в Індії штам коронавірусу "Дельта-плюс" володіє надзвичайно високим рівнем заразності та здатний обходити імунітет. При цьому новий варіант коронавірусу може сильніше вражати легені людини.

Занепокоєння у медиків викликає здатність штаму проявляти стійкість до антитіл. Штам може становити велику небезпеку, ніж оригінальний вірус.

Раніше повідомлялося, що вакцина AstraZeneca підтвердила свою ефективність проти варіантів коронавірусу, вперше виявлених в Індії. Дослідження Оксфордського університету підтвердило цю ефективність.

За заявою компанії, останні результати Оксфордського дослідження засновані на недавньому аналізі, проведеному PHE. В ході аналізу вчені вивчили здатність моноклональних антитіл в крові видужали та вакцинованих людей нейтралізувати варіанти Дельта і Каппа.

Також повідомлялося, що у президента Володимира Зеленського почалася велика нарада щодо протидії поширення штаму коронавірусу "Дельта", повідомили джерела ZN.UA в Офісі глави держави. За його результатами вирішать, чи виносити питання про боротьбу з новим штамом на засідання Ради нацбезпеки й оборони.

В Україні за 22 червня діагностували 835 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них дітей - 33, медпрацівників - 25, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 230 977 осіб. При цьому одужали 2 155 261 особа, летальних випадків - 52 123.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі