Між Лондоном і Брюсселем може розпочатися «повномасштабна торгова війна» – The Guardian

Поділитися
План Ріші Сунака відмовитися від законодавства ЄС може зіткнутися із контрзаходами.

План прем’єр-міністра Ріші Сунака скасувати тисячі законів ЄС до кінця цього року ризикує спровокувати «повномасштабну торгову війну» між Великою Британією та Брюсселем, попередили високопоставлені особи в Європейському Союзі. Про це повідомило видання The Guardian.

Провідні політики ЄС виявили глибоке занепокоєння тим, що Сполучене Королівство збирається знизити стандарти в таких сферах, як охорона навколишнього середовища та права працівників, порушуючи положення про «рівні умови гри», які були основою після Brexit і прописані в угоді про торгівлю та співробітництво (TCA).

У відповідь Єврокомісія, Європарламент та Рада міністрів ЄС готують те, що вони називають власними «односторонніми заходами відновлення балансу» на таємних зустрічах у Брюсселі. Джерела кажуть, що вони, безсумнівно, включатимуть варіант запровадження мит на британські товари, що надходять на єдиний ринок ЄС.

Суперечка, спричинена рішучістю уряду Сунака скасувати тисячі законів ЄС, щоб продемонструвати, що він «завершує Brexit», тепер ризикує зіпсувати відносини між ЄС і Великою Британією. Це сталося саме тоді, коли Лондон і Брюссель, здавалося, досягли попередньої згоди щодо Північної Ірландії.

Перспектива торговельної війни з ЄС виникає на тлі дедалі більшої кількості доказів того, що Brexit завдає серйозної шкоди економіці Великобританії. Минулого тижня Міжнародний валютний фонд (МВФ) заявив про очікування того, що Велика Британія буде розвиватися повільніше, ніж будь-яка інша провідна індустріальна країна G7 і навіть Росія, яка зазнає економічного виснаження війною з Україною.

Пол Джонсон, директор Інституту фіскальних досліджень, сказав, що нестача робочої сили та інші «виклики, пов’язані з Brexit» спричинили мляві показники Великобританії. Останнє опитування після Brexit показує, що 58% британських виборців зараз виступають за повернення до ЄС – найвищий рівень після референдуму 2016 року – і лише 42% хочуть залишитися поза блоком.

Згідно з TCA, Великобританія погодилася підтримувати високі стандарти щодо праці та соціального захисту, навколишнього середовища, клімату та інших сфер, щоб забезпечити справедливі умови для торгівлі з ЄС, в обмін на згоду ЄС на безмитний доступ до єдиного ринку британських промислових товарів. Але спроба Сунака скасувати більшу частину законодавства ЄС протягом наступних 10 місяців ризикує спровокувати ще одну економічну кризу, пов’язану з Brexit.

Нагадаємо, про те, що Ріші Сунак розробляє стратегію другого етапу економічних перетворень, повідомляли ще в листопаді минулоріч. Тоді йому вдалося заспокоїти фінансові ринки, прийнявши як перший крок після вступу на посаду жорстку фіскальну програму, засновану на значному підвищенні податків. Проте його політичним супротивникам цього мало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі