“Криза свободи слова”: половина населення світу не може вільно висловлювати свої погляди — правозахисники

Поділитися
“Криза свободи слова”: половина населення світу не може вільно висловлювати свої погляди — правозахисники © Unplash
Ще ніколи за останні 20 років така велика кількість людей не була позбавлена переваг відкритого суспільства.

Більш ніж половина населення світу не має можливості вільно висловлювати свої думки, йдеться у новій доповіді правозахисної групи Article 19 про свободу вираження поглядів, повідомляє The Guardian.

Правозахисники виявили, що кількість людей у світі, які зіштовхнулися з “кризою” свободи слова та інформації, є найвищою в цьому столітті після різкого зростання з 34% у 2022 році до 53% у 2023 році.

"Ще ніколи за останні 20 років так багато людей не були позбавлені переваг відкритого суспільства, таких як можливість висловлювати свою думку, мати доступ до вільних ЗМІ або брати участь у вільних і відкритих виборах", - каже виконавчий директор Article 19 Квінн МакКью.

За класифікацією Article 19, ситуація в Україні зі свободою вираження поглядів “суворо обмежена”. 

Автори доповіді особливо стурбовані погіршенням ситуації в Індії за останні десять років правління прем'єр-міністра Нарендри Моді, змінивши класифікацію ситуації в країні з "обмеженої" на "кризову".

Ефіопія також була перекласифікована як "кризова". У восьми інших країнах, включаючи Буркіна-Фасо, Сенегал і Монголію, минулого року теж спостерігалося погіршення ситуації зі свободами.

"Порушення свобод відбуваються щодня і по всьому світу, оскільки лідери послаблюють наші свободи одну за одною. Багато з них роблять це за допомогою витончених політичних змін, які прикриваються "громадською безпекою", "мораллю" або "національною безпекою", затягуючи сітку до тих пір, поки не залишиться місця, де можна було б дихати", - зазначає МакКью.

У доповіді країна вважається “кризовою”, якщо свобода слова та інформації в ній перебуває на найгіршому рівні, громадяни не можуть вільно висловлювати свої думки або демонструвати інакомислення без покарання, а ЗМІ страждають від цензури та нападів.

Раніше повідомлялося, що політичні напади на свободу преси, включаючи затримання журналістів, придушення незалежних ЗМІ та широке поширення дезінформації, значно посилилися минулого року, згідно зі щорічним Індексом свободи преси, опублікованим організацією "Репортери без кордонів" (RSF).

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі