Китай знову пригрозив застосувати військову силу для захоплення Тайваню

Поділитися
Китай знову пригрозив застосувати військову силу для захоплення Тайваню © Интерфакс
Пекін каже, що «докладатиме зусиль для досягнення мирного возз’єднання» з островом, але за необхідності не відмовиться і від військової сили.

Пекін знову підтвердив погрози застосувати військову силу, щоб взяти Тайвань під свій контроль, на тлі загрозливих військових навчань Китаю біля острова, які підвищили напруженість між сторонами до найвищого рівня за останні роки, повідомляє АР.

В Китаї заявили, що «докладатимуть всіх зусиль для досягнення мирного возз’єднання» з островом.

«Але ми не відмовимося від застосування сили і залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів. Це зроблено для захисту від зовнішнього втручання та будь-якої сепаратистської діяльності», – йдеться у заяві.

«Ми завжди будемо готові відповісти застосуванням сили чи інших необхідних засобів на втручання зовнішніх сил або радикальні дії сепаратистських елементів. Наша кінцева мета – забезпечити перспективи мирного возз’єднання Китаю та просувати цей процес», – додали в Пекіні.

Китай каже, що жорсткі кроки були викликані візитом на Тайвань спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, але острів заявляє, що такі візити є звичайними і Пекін використовував це лише як привід для посилення погроз.

У відповідь на візит Пелосі Китай заявив, що припиняє співпрацю з США у кількох сферах. Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву попередив, що військові навчання Пекіна відображають амбіції Китаю контролювати великі частини Тихого океану. За його словами, стратегія Пекіна може включати контроль над Східно- і Південно-Китайським морями через Тайванську протоку та запровадження блокади, щоб США та їх союзники не могли допомогти острову в разі нападу Пекіна.

Китай продовжив військові навчання, не уточнивши, коли вони закінчаться. Завдяки своїм маневрам Пекін наблизився до кордонів Тайваню і, можливо, прагне встановити нову норму, за якої він зрештою зможе контролювати доступ до портів і повітряного простору острова. У відповідь на навчання Китаю Тайвань привів свої війська в бойову готовність, але поки що утримується від активних контрзаходів.

США показали, що готові протистояти загрозам Китаю. Вашингтон не має офіційних дипломатичних зв’язків з Тайванем на знак поваги до Пекіна, але юридично зобов’язаний гарантувати те, що острів зможе захистити себе, і розглядати всі загрози проти Тайваню як питання, що викликають серйозне занепокоєння.

Це залишає відкритим питання про те, чи відправить Вашингтон свої сили, якщо Китай нападе на Тайвань.

Військові маневри Китаю порушили авіарейси в регіоні, який має вирішальне значення для глобальних ланцюгів поставок, що викликало різке засудження з боку США, Японії та інших країн.

Крім геополітичних ризиків, тривала криза в Тайванській протоці — важливій артерії світової торгівлі, може мати серйозні наслідки для міжнародних ланцюжків поставок у той час, коли світ уже зіштовхнувся з перебоями та невизначеністю внаслідок пандемії коронавірусу та війни РФ проти України.

Візит Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій мав би вказати переможців та переможених, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте в статті Наталії Бутирської «Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна».

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі