Як Америка може запобігти війні між Іраном та Ізраїлем? — Foreign Affairs

Поділитися
Як Америка може запобігти війні між Іраном та Ізраїлем? — Foreign Affairs © depositphotos/lucidwaters
Запобігання війни вимагатиме від Вашингтона використання його дипломатичних і військових ресурсів.

Одразу після приголомшливого, але майже повністю зірваного нападу Тегерана на Ізраїль, здавалося, що Близький Схід уникнув небезпеки. Іранський шквал з понад 300 безпілотників і ракет вважають помстою за вбивство Ізраїлем 1 квітня семи високопоставлених командирів Корпусу вартових Ісламської революції. Тим часом ізраїльтяни можуть насолоджуватися оперативним успіхом своїх систем протиповітряної оборони, підкріплених допомогою від американських, британських, французьких і йорданських збройних сил.

Вашингтон, безумовно, сподівається, що в ірансько-ізраїльському конфлікті настане затишшя. Шість місяців виснажливої війни й жахливі гуманітарні умови в Секторі Гази виснажили американську внутрішню політику і можливості політиків, які приймають рішення, і тому Вашингтон не має великого бажання вирішувати ще одну кризу. Саме тому, після невдалих ударів, президент США Джо Байден закликав ізраїльтян "прийняти перемогу", "не поспішати й продумати" будь-які дії у відповідь, які можуть призвести до ширшої війни на Близькому Сході, зазначає Foreign Affairs.

На жаль, розсудливість Байдена не поділяють його колеги в Єрусалимі й Тегерані. Особливо після масових вбивств, скоєних ХАМАСом 7 жовтня, безпрецедентний удар Ірану по ізраїльській території перетворив протистояння з такого, що відбувалося переважно в прихованому вигляді, на неминучу екзистенційну загрозу. Як наслідок, будь-яка початкова стриманість може виявитися швидкоплинною.

Ширший конфлікт мав би руйнівні наслідки для регіону і світу. Відвернення такої катастрофи вимагатиме від Вашингтона використання його неперевершених дипломатичних і військових ресурсів, які він досі не наважувався задіяти.

Він повинен як наполягати на припиненні бойових дій в Газі — що позбавило б Іран причин продовжувати нападати на Ізраїль — так і серйозно погрожувати Тегерану, щоб утримати його від подальшої відплати. Вашингтон може бути не в захваті від цих заходів, але у нього немає вибору. Лише адміністрація Байдена, якою б обмеженою вона не була, може запобігти катастрофічній ескалації.

З моменту вступу на посаду президент Джо Байден наполегливо намагався вивести Сполучені Штати з конфліктів на Близькому Сході. Він працював над завершенням довготривалої спроби розвороту Вашингтона до Азії, і він зосередився на допомозі Україні. Він кинувся на захист Ізраїлю після 7 жовтня, але протягом останніх кількох місяців Білий дім наполегливо домагався припинення війни в Газі.

"Байден, безумовно, не хоче мати справу з ще більшими потрясіннями в регіоні, особливо в розпал виборів у США, для яких політика на Близькому Сході відіграє драматичну роль", — пише Foreign Affairs.

Подобається це Вашингтону чи ні, але йому доведеться взяти на себе невдячне завдання стабілізації Близького Сходу за допомогою дипломатії та демонстрації сили. Байден може почати з посилення свого попередження Тегерану і дати зрозуміти, що майбутні спроби нападу на Ізраїль наштовхнуться на репресії з боку США.

Він повинен чітко заявити, що Вашингтон відповідатиме на напади на своїх партнерів, і розвивати успіх у запобіганні ударам Ірану для поглиблення регіональної інтеграції в галузі безпеки. Крім того, Байдену слід інвестувати величезний політичний капітал, який він накопичив у відносинах з Ізраїлем з 7 жовтня, щоб суттєво змінити підхід країни до війни в Газі.

Жоден з цих кроків остаточно не усуне загрозу, яку становить іранський режим для його сусідів, включно з Ізраїлем, і для всього світу. Зрештою, доля цього режиму залишається в руках іранського народу. Але Вашингтон може допомогти стримати Тегеран і усунути нестабільність, яка дає Ісламській Республіці такі небезпечні можливості.

Нагадаємо, що газета The Telegraph зазначала, що Захід не достатньо робить для стримування Ірану. Відмова Заходу подивитися правді в очі та визнати Іран екзистенційною загрозою означає, що стає все більш імовірним, що Іран врешті-решт отримає ядерну зброю і, цілком можливо, застосує її проти Ізраїля, який сам є ядерною державою. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі