Іранські силовики загрожують протестуючим студентам жорсткими репресіями

Поділитися
Іранські силовики загрожують протестуючим студентам жорсткими репресіями © Getty Images
Фанатик, який убив 15 паломників, визнав свій зв'язок з ІДІЛ, проте влада приписує теракт мирним демонстрантам.

У суботу влада повідомила, що стрілець, який убив 15 людей у великій шиїтській святині на півдні Ірану цього тижня, помер у лікарні від ран, отриманих під час арешту, повідомляє AP NEWS.

Тегеран не розкрив подробиць про людину, яка вчинила в середу напад на Шах-Шераг у Ширазі, другий за значимістю шиїтської святині Ірану, проте войовниче угруповання " Ісламська держава " взяло на себе відповідальність за стрілянину.

Медіа-відділ бойовиків ІДІЛ опублікував у суботу відео, на якому нібито видно, що нападник оголосив про свою вірність угрупованню. Але уряд Ірану спробував покласти відповідальність за напад на учасників мирних протестів, що вирують у країні, не надавши жодних доказів.

На похороні жертв стрілянини в Ширазі начальник революційної гвардії генерал Хоссейн Саламі звернувся до іранців із закликом припинити протести.

"Сьогодні кінець безладдям. Більше не виходьте на вулиці! - сказав Саламі людям, які юрмилися у загорнутих до саван жертв теракту в Ширазі. - Ми говоримо нашій молоді, яка була обдурена: припиніть злодіяння".

Він додав у тому ж жорсткому тоні: "Ця зловісна смута не принесе вам щасливого кінця. Не губіть своє майбутнє!"

Незважаючи на загрозу, студентські асоціації повідомили про протести у десятках університетів по всій країні у суботу, від Тегерана до міст Ісфахан та Йезд. На відеороликах, що поширилися в Інтернеті, видно, як студенти скандують про свободу та припинення клерикального правління в Ірані.

В університеті медичних наук Курдистану у північно-західному місті Санандадж правозахисна група Hengaw повідомила, що сили безпеки відкрили вогонь по демонстрантах, тяжко поранивши одного студента.

Університетські кампуси стали осередками опозиції, підживлюючи протестний рух та викликаючи жорстку відсіч з боку сил безпеки.

Іранський уряд неодноразово стверджував, що протести були організовані іноземними державами, не надаючи при цьому доказів. Протести стали однією з найсерйозніших загроз правлячих клерикалів Ірану з часів Ісламської революції 1979 року.

Спочатку протести були спрямовані проти обов'язкового для жінок хіджабу – головної хустки, але швидко переросли у заклики до падіння самої іранської теократії. За даними групи "Правозахисники в Ірані", в ході протестів, що охопили 125 іранських міст, загинули щонайменше 270 людей і 14 000 було заарештовано.

Суд у Тегерані в суботу розглянув справу кількох протестувальників, звинувачених у "корупції на землі" - термін, який часто використовується для опису спроб повалення іранського уряду, який карається стратою. Судові чиновники висунули звинувачення проти сотень людей у Тегерані та інших провінціях, намагаючись придушити інакодумство.

У п'ятницю іранські сили безпеки відкрили вогонь по демонстрантах у південно-східному місті Захедан, внаслідок чого, за словами активістів, загинули щонайменше двоє людей.

Університетські кампуси стали осередками опозиції, підживлюючи протестний рух та викликаючи жорстку відсіч з боку сил безпеки.

У Захедані, розташованому в іранській провінції Сістан, а також у Белуджистані, де давно неспокійно, відбувалися кровопролитні акції протесту. За оцінками активістів, тільки в Захедані було вбито близько 100 осіб, відколи 30 вересня мітинг викликав жорстоку реакцію поліції.

Загальнонаціональні хвилювання, викликані загибеллю 22-річної Махси Аміні 16 вересня під час затримання поліцією вдач країни, вирують в Ісламській Республіці вже півтора місяці. Аміні померла після того, як була затримана за нібито порушення суворого ісламського дрес-коду для жінок.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі