Американські чиновники повідомили The Wall Street Journal, що половина запущених Іраном балістичних ракет або не стартувала, або впала, не досягнувши своєї цілі. Нездатність Ірану завдати серйозного удару по Ізраїлю через перевагу ізраїльської протиповітряної оборони показала слабкість технологій Тегерана.
"Вони [іранці] слабкі, коли йдеться про звичайну військову загрозу — що не є чимось новим і є причиною того, чому Іран так багато інвестує в терористичні групи й різні угруповання, які суттєво послабили державну систему на Близькому Сході. Але вони все ще мають великий потенціал для того, щоб сіяти страх і бути причиною великого ризику для регіону", — сказав Брайан Катуліс, старший науковий співробітник Близькосхідного Інституту.
Продемонстрована слабкість звичайного військового потенціалу Ірану може нести в собі ризики ескалації, застерігає Алі Ваез, директор Іранського проєкту Міжнародної кризової групи. Він зазначає, що оскільки ні атаки "Хезболли" і ХАМАС, ні прямі удари по Ізраїлю, схоже, не спрацювали, особи, які приймають рішення в Тегерані, можуть все частіше схилятися до ядерного варіанту.
"Якщо вони дійдуть висновку, що їхні звичайні засоби стримування, якими насправді є їхні ракетні системи й безпілотники, є недостатніми, вони, ймовірно, зрозуміють, що єдиний вихід, який залишився для них відкритим, це остаточний стримуючий фактор", — повідомив Алі Ваез.
Нагадаємо, що агенство Bloomberg повідомляло, що ядерна програма Ірану вже повністю сформована. Вона зараз настільки зріла, що Тегеран може мати достатньо високозбагаченого урану для створення, можливо, трьох ядерних боєзарядів всього за два тижні. Більше про конфлікт між Іраном та Ізраїлем пише завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті "Чому досі не розпочалася війна Ірану та Ізраїлю".