Голови МЗС G-20 не досягли консенсусу щодо війни в Україні — ЗМІ

Поділитися
Голови МЗС G-20 не досягли консенсусу щодо війни в Україні — ЗМІ © Скріншот Youtube
Дипломати не погодили підсумкове комюніке та відмовилися від традиційного фото.

Високопосадовці з найбагатших і найбільших країн світу, що розвиваються, не змогли домовитися щодо війни Росії в Україні і того, як впоратися з її глобальними наслідками, що залишило невизначеними перспективи майбутньої співпраці на форумі. Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що за підсумком зустрічі учасники не зробили групового фото та не виступили з підсумковим комюніке. Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров перебували в одному приміщенні вперше з початку війни в Україні, але демонстративно ігнорували один одного.

За словами присутнього західного дипломата, Лавров виходив із засідання принаймні двічі: один раз, коли його німецька колега Анналена Бербок виступила на відкритті засідання, і ще раз незадовго до того, як міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба мав виступити по відеозв'язку на засіданні.

Зустріч почалася лише через кілька годин після того, як прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив про свою відставку в четвер, що спонукало його міністра закордонних справ Ліз Трасс залишити Балі, і в розпал зустрічі був застрелений колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

І Джонсон, і Абе добре відомі сім'ї G-20, оскільки в минулому вони брали участь у багатьох конференціях і самітах лідерів. Однією з цілей зустрічі п'ятниці було закласти основу для майбутнього саміту G-20, який Індонезія прийме у себе в листопаді.

Міністр закордонних справ Індонезії Ретно Марсуді закликала групу, до якої входили Лавров, міністр закордонних справ Китаю Ван І, Блінкен та кілька європейських колег, подолати недовіру заради планети, яка стикається з численними проблемами, від коронавірусу до зміни клімату, а також заради України.

"Світ ще не оговтався від пандемії, але ми вже зіткнулися з іншою кризою: війною в Україні", - сказала Марсуді.

Вона зазначила, що бідні країни, що розвиваються, наразі стикаються з нестачею палива та зерна внаслідок війни в Україні, і сказала, що G-20 несе відповідальність за активізацію та вирішення цього питання, щоб гарантувати, що заснований на правилах світовий порядок залишається актуальним. Війна в Україні похитнула цей порядок.

З її слів, війна в Україні обговорювалася майже на всіх двосторонніх зустрічах під час одноденної зустрічі.

Але після того, як зустріч закінчилася, Марсуді не змогла вказати на будь-які домовленості, досягнуті всіма учасниками, хоча вона сказала, що було висловлено широке занепокоєння щодо перебоїв із продовольством та енергопостачанням, викликаних війною в Україні. Вона додала, що лише «деякі країни висловили засудження акту вторгнення».

Офіційні особи США заявили, що вони сповнені рішучості не допускати, щоб фактори, що відволікають, заважали тому, що, на їхню думку, має бути в центрі уваги Балійської конференції: порушення світових поставок продовольства та енергії, викликаних війною Росії в Україні.

Офіційні особи США натякнули, що групового комюніке не буде, як це було в попередні роки, коли група підготувала спільні заяви з таких ключових питань, як тероризм, транснаціональна злочинність, клімат та економічні питання, що розглядалися як плани глобальних дій.

Офіційні особи США заявили, що для G-20 менш важливо представляти єдину позицію як єдине ціле, ніж для дрібніших блоків країн та окремих націй висловлюватись і діяти.

Конкуренція за підтримку між сторонами була жорсткою. Ван і Лавров зупинялися в різних столицях Азії на Балі, заручаючись підтримкою різних позицій Китаю та Росії і зміцнюючи свої зв'язки між несоюзними країнами.

Тим часом Блінкен, французи, німці та британці прибули на Балі з двох орієнтованих на Захід та організованих зустрічей у Європі минулого тижня: самітів G-7 та НАТО, на яких майже не було ознак ворожнечі чи дебатів, а виражалася єдність по Україні.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі