До Сектору Гази почала надходити гуманітарна допомога, вперше з початку ескалації між Ізраїлем та ХАМАС

Поділитися
Гуманітарна ситуація на території анклаву значно погіршилася.

Гуманітарна допомога почала надходити до Сектору Гази з Єгипту вперше з початку ескалації між Ізраїлем і ХАМАС два тижні тому, що стало виконанням ключової вимоги лідерів США, ЄС і арабських країн, оскільки ситуація на території погіршилася. Про це повідомляє Bloomberg.

Близько 20 вантажівок з гуманітарною допомогою для Сектору Гази почали перетинати прикордонний пункт Рафах в суботу, 21 жовтня, вранці, повідомив єгипетський телеканал Extra News.    

Ці події відбуваються в той час, коли чиновники країн Європи, Близького Сходу та Китаю готуються зібратися в Каїрі на саміт для обговорення загострення в регіоні. Вони можуть повторити заклики до деескалації, оскільки Ізраїль продовжує повітряні удари по Сектору Гази і готується до наземного штурму.   

Єгипет став ключовим гравцем, оскільки світові держави прагнуть забезпечити Сектор Гази водою, продовольством та електроенергією. Ізраїль взяв анклав у повну облогу після того, як 7 жовтня ХАМАС здійснив масштабну атаку. 

Відкриття Рафах, єдиного неізраїльського пункту перетину кордону з Сектором Гази, було ускладнене необхідністю згоди на це Єгипту, Ізраїлю та ХАМАС. Єгипет та Ізраїль звинувачують один одного і ХАМАС у тому, що Рафах досі залишався закритим.

Наразі незрозуміло, як довго буде відкрито контрольно-пропускний пункт. Посольство США в Ізраїлі заявило, що американські громадяни можуть отримати можливість виїхати в суботу. Проте воно попередило, що ситуація мінлива і хаотична.

Раніше повідомлялося, що американські та ізраїльські офіційні особи, які оцінюють майбутнє Сектору Гази після витіснення ХАМАС, почали обговорювати можливі варіанти, включаючи потенційне створення тимчасового уряду за підтримки ООН і за участю арабських урядів. 

Обговорення перебувають на ранній стадії і залежать від розвитку подій, що не в останню чергу залежить від результатів наземної операції Ізраїлю. І будь-яка така можливість потребуватиме підтримки з боку арабських країн регіону, в чому немає жодної впевненості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі