Більшість росіян бачить в анексії Криму "велич Росії" і велике досягнення Кремля - опитування

Поділитися
Більшість росіян бачить в анексії Криму "велич Росії" і велике досягнення Кремля - опитування Лише 10% росіян вважають окупацію Криму анексією
Частка громадян РФ, які позитивно оцінюють наслідки такого кроку, скоротилася, але таких все одно більше половини.

Росіяни як і раніше позитивно оцінюють приєднання Криму до Росії, дещо змінилися лише агрументы для легітимації цього акта , свідчить опитування "Левада-центру."

"Якщо в березні минулого року дії російського керівництва розглядалися як прагнення захистити російське населення в Криму та стабілізувати ситуацію в Україні, то зараз посилюється акцент на відновленні історичної справедливості (40%) - повернення Росії її території, чому сприяло активне педалювання цієї ідеї в ЗМІ та в офіційному дискурсі", - прокоментували дослідники отримані результати.

72% опитаних бачать у приєднання Криму те, що "Росія повертається до своєї традиційної ролі "великої держави", утверджує свої інтереси на пострадянському просторі", 81% відсоток вірить, що "приєднання Криму до Росії - велике досягнення російського керівництва, позитивні наслідки якого росіяни відчують в майбутньому".

У той же час частка громадян, які позитивно оцінюють наслідки від окупації, скоротилася з 79% у травні 2014 до 69% у березні 2015. При цьому 57% опитаних вважають, що Росія в майбутньому повинна залишитися в нинішніх кордонах. У той же час 16% опитаних хотіли б бачити Росію в межах СРСР.

При цьому кількість росіян, які вважають, що Росія має право приєднувати до себе території колишнього СРСР, у разі, якщо ущемляються права росіян, які проживають там, скоротилася з 58% у березні 2014 до 34% у березні 2015. При цьому з 28% до 47% зросла частка росіян, які вважають, що Росія не має на це права, "але в разі приєднання Криму поводиться гідно і законно, відповідно до норм міжнародного права". Тільки 10% опитаних вважають, що "дії Росії міжнародним співтовариством не можуть не розглядатися як анексія чужої території і військова інтервенція проти суверенної держави".

Примітно, що за даними одного з опитувань, проведених наприкінці минулого року, більше половини росіян (67%) не згодні відмовитися від частини своїх доходів заради збільшення економічної підтримки Криму.

Опитування "Левада-центру" проведено 13 - 16 березня 2015 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб у віці 18 років і старше в 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі