Австралія підтримує обмеження права вето Росії та закликає до реформування Ради Безпеки ООН

Поділитися
Австралія підтримує обмеження права вето Росії та закликає до реформування Ради Безпеки ООН © скриншот видео Youtube
Глава МЗС Австралії заявила, що  Москва "насміхається" над міжнародним співтовариством.

Австралія підтримала заклик президента України Володимира Зеленського позбавити Росію права вето в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй і закликала до подальшого реформування цього органу, повідомляє Bloomberg.

"Ми повинні вимагати більшого від постійних членів, включаючи обмеження на використання права вето", - заявила міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН.

"Росія насміхається над ООН кожного дня, продовжуючи своє незаконне та аморальне вторгнення в Україну", - додала Вонг.

У середу, 20 вересня, Зеленський заявив членам Ради Безпеки ООН, що здатність Москви накладати вето на ініціативи унеможливила адекватне реагування цього органу на вторгнення Росії в Україну. Рада Безпеки складається з 15 членів, п'ять із яких є постійними і мають право вето: Китай, Росія, Франція, Велика Британія та США.

"Ми повинні забезпечити ширше постійне і непостійне представництво для Африки, Латинської Америки та Азії, включаючи постійні місця для Індії та Японії", - заявила Вонг. 

За її словами, Австралія прагне отримати місце в Раді Безпеки на 2029-2030 роки.

Напруженість у Південно-Китайському морі і подальша розробка Північною Кореєю ядерної зброї серед питань, які створюють "найбільш конфронтаційні обставини за останні десятиліття" і вимагають більшої прихильності до запобігання конфліктам, за словами Вонг.

"Коротко кажучи, військова міць розширюється, а заходи щодо обмеження військового конфлікту - ні, й існує мало конкретних механізмів для його запобігання", - додала вона.

Чи може країна-агресор, що порушує безліч норм міжнародного права, не просто бути членом ООН, а ще й сидіти в її органі — Раді Безпеки, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки? Запитання риторичне. Але коли є незаперечні  докази того, що Російська Федерація потрапила в ООН та її Радбез абсолютно незаконно, потрібно діяти.  Що це за докази, як позбавити  РФ членства в ООН, і навіщо це Україні? Читайте у статті Максима Баришнікова та Володимира Єльченка «Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі