Президент Азербайджану Ільхам Алієв продовжує критикувати Францію за її позицію щодо конфлікту у Карабаху, контроль над яким відновив Баку, а також за майбутні поставки зброї Вірменії за укладеними контрактами.
«Передача Францією озброєння Вірменії є підходом, що служить не миру, а новому протистоянню, і якщо в регіоні відбудеться якесь нове протистояння, то винною в цьому буде саме Франція», – заявив Алієв під час розмови із главою Європейської Ради Шарлем Мішелем 7 жовтня, передає азербайджанське державне агентство «АЗЕРТАДЖ».
Важливе із заяв Алієва Мішелю:
- Азербайджан використав право на самооборону відповідно до міжнародного права та Статуту ООН, повністю закріпивши свій суверенітет та забезпечивши нейтралізацію незаконних військових формувань на своїй території.
- Уряд надає вірменським жителям Карабаху гуманітарну допомогу, розпочався процес їхньої реєстрації.
- 8 сіл Азербайджану все ще «залишаються під вірменською окупацією» і їх необхідно звільнити.
- Ведуться роботи зі створення регіонального транспортного коридору між Азербайджаном та Іраном. Відбулася церемонія закладення фундаментів автомобільного мосту та прикордонно-митної інфраструктури.
Нагадаємо, що 2 жовтня Вірменія закликала Європейський Союз запровадити санкції проти Азербайджану за його військову операцію у Карабаху. Вірменський посол у ЄС заявив, що Азербайджан може незабаром напасти на Вірменію, якщо Захід не вживе рішучих заходів.
Переговори між президентом Азербайджану Алієвим та прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, заплановані на 5 жовтня у Гранаді (Іспанія) були зірвані. В Азербайджані відмовилися від зустрічі через те, що Німеччина та Франція були проти присутності представника союзника Азербайджана – Туреччини. Пізніше Алієв запропонував підписати мирний договір між Азербайджаном та Вірменією у Грузії.
Повернення Карабаху під владу Азербайджану кардинально змінює розстановку сил на Південному Кавказі й означає зменшення впливу Росії в регіоні. Чим може заповнитися ця порожнеча пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Війна за Карабах. Хто прийде замість Росії?»