На зустрічі світових лідерів і високопоставлених чиновників у Мюнхені цими вихідними є що обговорити. Для початку — тривожні повідомлення з передової на сході України, плани Ізраїлю щодо потенційно руйнівної наземної атаки на Рафах, невизначена "космічна загроза" з боку Росії.
І все ж таки над Мюнхенською безпековою конференцією цьогоріч, схоже, висить одне єдине питання — що, власне, відбувається у США? Ось уже кілька місяців європейські політичні кола, служби безпеки й розвідка нервово спостерігають за тим, як найважливіша допомога Україні загрузла у внутрішній політиці, повідомляє The Washington Post.
Американські співрозмовники запевняли їх, що зрештою законопроєкт буде ухвалено, і гроші з озброєннями й далі надходитимуть. Але тривала боротьба за фінансування в поєднанні із заявами Дональда Трампа сколихнули Європу, відновивши дискусію про те, чи зможе континент розраховувати на США, і що робити, якщо не зможе.
"У Мюнхені віцепрезидент США Камала Гарріс і держсекретар Ентоні Блінкен спробують переконати європейських союзників, що зобов'язання США перед Україною і НАТО залишаються незмінними. Але, схоже, вони мало що можуть обіцяти на найближчі кілька місяців, не кажучи вже про найближчі кілька років", — зазначає видання The Washington Post.
Раніше стало відомо, що президент України вже прибув до Німеччини для участі в Мюнхенській безпековій конференції. Повідомляють, що Володимир Зеленський зустрінеться з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Вони готуються до укладення двосторонньої угоди, яка стосуватиметься зобов'язань у сфері безпеки.