ЗСУ та волонтери зберегли довіру більшості українців. Що сталося з довірою до Зеленського?

Інфографіка
Поділитися
Мова йде про довіру в травні минулого року та в жовтні 2023.

З травня минулого року по жовтень 2023 серед інституцій безумовну довіру з боку громадян змогли зберегти Збройні Сили України та волонтери. А от довіра до президента та уряду за цей час похитнулася, йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Так, у травні 2022 року ЗСУ довіряли 98% опитаних. Зараз про довіру зазначають 94% українців. Що стосується волонтерів, то їм як минулого року, так і сьогодні довіряють 87% респондентів. 

Водночас рівень довіри до інституцій центральної влади дещо знизився. Зокрема, президенту минулого року довіряли 91% українців. А вже цього жовтня про довіру до глави держави зазначили 76% опитаних.

Уряду у травні 2022 року довіряли 74% громадян. А зараз – лише 39% опитаних. Парламенту минулого року довіряли 58% респондентів, зараз – 21%.

«Проте важливо розрізняти ситуацію для уряду і парламенту, де ми бачимо більшість, які вже не довіряють (і баланс довіри-недовіри виразно негативний), і для президента, де переважна більшість продовжують довіряти йому (і баланс довіри-недовіри виразно позитивний)», – пояснили соціологи.

У випадку із місцевою владою, то тут рівень довіри не змінився. Як у травні 2022 року, так і зараз їй довіряють 50% громадян, не довіряють – 46%.

Також за період з травня 2022 року до жовтня 2023 року простежується зниження довіри до телемарафону «Єдині новини». Хоча він зберігає позитивний баланс довіри-недовіри, але при цьому з 69% до 48% стало менше тих, хто йому довіряє (і натомість з 12% до 39% стало більше тих, хто йому не довіряє).

КМІС

Дослідження провели у період з 30 вересня до 13 жовтня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Всього опитали 2007 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося українцями віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території України, контрольованою до 24 лютого 2022 року. До вибірки не могли потрапити мешканці тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводилося з громадянами закордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі