Влада порадила киянам у разі повені зібрати речі першої необхідності і не панікувати

Поділитися
Влада порадила киянам у разі повені зібрати речі першої необхідності і не панікувати © obozrevatel.com
До предметів першої необхідності влада міста віднесла документи, медичну аптечку, сірники або запальничку, хліб, питну воду.

У Київській міській державній адміністрації рекомендують жителям столиці при раптовій повені якнайшвидше зібрати предмети першої необхідності, зберігати спокій, піднятися на пагорб і чекати допомоги.

До предметів першої необхідності влада міста віднесла документи, медичну аптечку, сірники або запальничку, хліб, питну воду. "Необхідно бути готовим до евакуації по воді, у тому числі за допомогою підручних плавзасобів. У таких випадках не слід піддаватися паніці і втрачати самоконтроль, потрібно спокійно прийняти заходи, що дозволяють рятувальникам своєчасно виявити людей, яких відрізано водою і які потребують допомоги", - наголошується в повідомленні прес-служби КМДА, оприлюдненому в понеділок, 1 квітня.

Також у прес-службі відзначають, що необхідно уважно прослухати інформацію і виконати всі вимоги паводкової комісії Міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Крім цього важливо відключити газ, електроенергію і воду. У випадку, якщо в зоні підтоплення знаходиться приватний будинок, то необхідно випустити з приміщень тварин. "Надайте необхідну допомогу літнім людям та інвалідам у вашому будинку. Стрибати у воду можна лише в разі крайньої необхідності, переохолодження може стати причиною смерті", - підкреслюється у повідомленні.

У разі, якщо все ж таки довелося зануритися у воду, то "треба зняти важкий і незручний одяг і роззутися". Документи та цінності в цьому випадку бажано помістити в поліетиленовий пакет і заховати в надійному місці.

- Визначено більше півсотні місць можливого затоплення у Києві (список і карта)

Після повені влада міста рекомендує перед тим, як увійти в будинок, перевірити, чи немає загрози обвалу або падіння будь-якого предмета. Також рекомендується провітрити приміщення для видалення накопичених газів.

"Не вмикайте електроосвітлення, не користуйтеся джерелами відкритого вогню, не запалюйте сірники до повного провітрювання приміщення і перевірки справності системи газопостачання. Перевірте справність електропроводки, водопроводу і каналізації, не користуйтесь ними доти, поки не переконаєтеся в справності за допомогою фахівців. Для просушки приміщень відкрийте всі двері і вікна, приберіть бруд з підлоги і стін. Не вживайте продукти, які були в контакті з водою", - йдеться у повідомленні прес-служби КМДА.

Також влада міста закликає киян повідомляти про будь-які прояви підтоплень за номером Контактного центру міста: 15-51 (зі стаціонарного), (044) 205-73-37 (з мобільного). Після повідомлення про підтоплення оператори Контакт центру негайно повідомлять про це відповідні служби, які виїдуть на місце і проведуть необхідні заходи. !zn

Читайте також:

Влада Києва просить добровольців про допомогу в разі повені

Визначено більше півсотні місць можливого затоплення у Києві (список і карта)

Для боротьби з повінню створили міжвідомче об'єднання сил з 42 тис. людей

Киянам порадили купувати гумові чоботи перед таненням снігу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі