В Україні зростає захворюваність на кашлюк: епідеміолог розповів, чим небезпечна ця хвороба

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні зростає захворюваність на кашлюк: епідеміолог розповів, чим небезпечна ця хвороба © Прес-служба МОЗ України
Основним засобом профілактики від кашлюку є вакцинація.

В Україні за перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання на кашлюк, тоді як за аналогічний період 2023 року — лише 27 випадків. Захворюваність зростає через збільшення кількості нещеплених дітей (95,9% усіх, хто захворів, — діти, 4,1% — дорослі), заявив головний санітарний лікар України, епідеміолог Ігор Кузін  в інтерв'ю редакторці відділу соціум ZN.UA  Алли Котляр.

На кашлюк найчастіше хворіють діти від одного до дев'яти років,  рідше — 10–14 років. У Рівненській області зафіксовано найбільше кількість випадків захворювання на кашлюк  — 111.

Кузін наголошує, що загалом по Україні рівень охоплення щепленнями від цієї хвороби є недостатнім і становить 55,9% для дітей віком рік і старше (АКДП-3), хоча основним засобом профілактики кашлюку є вакцинація.

"Протикашлюковий компонент входить до комбінованої вакцини АКДП, яка містить також протидифтерійний та протиправцевий компоненти. Тому необхідно перевірити вакцинальний статус і надолужити пропущені щеплення", - зазначив головний санітарний лікар.

Кузін розповів, що робити щеплення від кашлюку потрібно дітям у віці двох, чотирьох, шести й 18 місяців (чотири щеплення).

За його словами, всім вагітним жінкам рекомендовано вакцинуватися від правця, дифтерії та кашлюку  від 16 до 32 тижнів незалежно від того, чи робили вони щеплення в дитинстві.

"Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця як із ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. Для вакцинації вагітних застосовується вакцина АаКДП-М", - розповів епідеміолог.

Кузін заявив, що найхарактернішою ознакою кашлюку є сильний спазматичний кашель зі свистом, який триває понад два тижні та може супроводжуватися нежитем, гарячкою та іншими ознаками ГРВІ. У немовлят можуть виникати періоди "без дихання". 

"Особливої уваги потребують новонароджені до періоду вакцинації — двомісячного віку, а також протягом певного періоду після першої вакцинації для формування імунної відповіді", - додав він.

Заступник глави МОЗ назвав чотири інфекційні захворювання, які загрожують Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі