В Україні скорочується кількість противників ПЦУ, але вони не переходять у симпатики – опитування

Інфографіка
Поділитися
В Україні скорочується кількість противників ПЦУ, але вони не переходять у симпатики – опитування © pixabay/stocksnap
Натомість зростає кількість тих, кого «питання Томосу» перестає турбувати взагалі.

Майже половина українців підтримують незалежність українською церкви від російської. Надання Україні Томосу про автокефалію православної церкви підтримують 45% громадян, свідчить свідчать дані свіжого опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Найбільша підтримка – серед мешканців заходу та центру, людей старшого віку, а також тих, хто відносить себе до греко-католиків, та парафіян ПЦУ.

Проти Томосу висловилися 19% опитаних, це виборці проросійських «Опозиційної платформи-За життя», партій Євгена Мураєва («Наші») та Анатолія Шарія («Партія Шарія»). Ще 31% українців, які взяли участь в опитуванні, повідомили соціологам, що їм це байдуже.

Як змінювалось ставлення українців до створення незалежної православної церкви, дивіться в інфографіці ZN.UA.

ZN.UA

У переддень святкування Дня Хрещення України-Русі, який відзначатиметься 28 липня, соціологи вирішили дізнатись, яку країну українці вважають правонаступницею Київської Русі. Україні такою вважають 75% опитаних , ще 8% дотримуються думки, що нею є Росія, 9% не вважають правонаступницею жодну з двох країн.

Для усіх вікових груп та більшості електоратів наступницею Київської Русі є Україна, однак серед мешканців сходу та виборців ОПЗЖ, партій Мураєва й Шарія таких менше половини.  

Своєю чергою в УПЦ Московського патріархату вирішили провести святкування сьогодні. Біля Володимирської гірки зібралося близько ста тисяч вірян, люди не дотримувались дистанції, лише одиниці були у масках.

Опитування проводилося 23-25 липня 2021 року в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Авдиторія: населення України віком від 18 років і старше.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Нагадаємо, у грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили Православну церкву України та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія. 6 січня 2019 року Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм.

Який шлях пройшла українська церква за роки Незалежності, читайте у матеріалі Катерини Щоткіної «Історія великого вибуху» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі