Українських і польських депутатів не пустили до льотчиці Савченко

Поділитися
Українських і польських депутатів не пустили до льотчиці Савченко Надія Савченко
Полонена українка заявляє про порушення її прав з боку Росії, "чиї диверсанти викрали її".

Групу українських і польських депутатів не пустили до української льотчиці Надії Савченко, яку утримують у СІЗО Воронежа

Про це 17 липня повідомила у своєму Facebook уповноважений президента України з врегулювання ситуації на сході Ірина Геращенко з посиланням на народного депутата Оксану Продан.

"Групу українських і польських депутатів і правозахисників не пустили до Надії Савченко. Керівництво Воронезького СІЗО мотивувало відмову відсутністю дозволу слідчого на відповідний запит консула. Групу політиків відігнали від СІЗО на 30 метрів", - написала вона.

Геращенко також проінформувала, що під час зустрічі з українським консулом у середу Савченко передала звернення омбудсмена про порушення її прав з боку Росії, "чиї диверсанти викрали її".

"Зараз у Надії її адвокати, вони повинні передати їй листа від мами, листа підтримки від президента", - зазначила уповноважений.

Відзначимо, що 17 липня народний депутат Оксана Продан (фракція "УДАР"), що входить у делегацію, що виїхала до Воронежа, написала у своєму twitter: "Веземо з Воронежа від Надії Савченко її відповіді до мами і до президента України на ті листи, які вона отримала сьогодні вранці від них".

Як відомо, українська сторона дев'ять разів отримувала відмову у зустрічі з Надією Савченко.

31-річна льотчиця Надія Савченко воювала на сході України у складі добровольчого батальйону "Айдар" і в червні потрапила в полон до незаконних збройних формувань під містом Щастя Луганської області.

8 липня вона опинилася в Росії у воронезькому СІЗО.

У Слідчому комітеті РФ заявили, що Савченко перетнула кордон з Росією без документів під виглядом біженця і була затримана в одному з населених пунктів для встановлення особи, після чого з'ясувалося, що вона є підозрюваною у справі про вбивство російських журналістів під Луганськом.

9 липня їй було офіційно пред'явлено звинувачення у пособництві у вбивстві. Обласний суд залишив її під вартою до 30 серпня.

Європейський суд із прав людини 15 липня розпочав провадження у справі Савченко проти Росії, надавши справі статус пріоритетної. !zn

Читайте також:

Євросоюз стурбований долею української льотчиці Савченко

Український консул з десятої спроби пробився до полоненої льотчиці Савченко

Президент пообіцяв жорстку реакцію на викрадення Росією пілота Надії Савченко

Мін'юст України попросить Раду Європи визнати льотчика Савченко заручницею

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі