Україна в інформаційних технологіях продає здебільшого сировину - Уткін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна в інформаційних технологіях продає здебільшого сировину - Уткін У сучасному світі триває боротьба не за нафту, а за таланти, заявляє Уткін © ZN.UA и PHL
На думку бізнесмена, Україні треба боротися за таланти і давати їм майданчики, але цього не роблять.

Сьогодні передові країни борються за те, щоб до них приїжджали талановиті фахівці, і створюють відповідні умови, а Україна в інформаційних технологіях продає здебільшого сировину, тоді як капіталізація й компанії, котрі створюють вартість, перебувають в інших країнах.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив відомий меценат і бізнесмен Євген Уткін.

"Ми колись підрахували: щоб виховати дуже хорошого музиканта або програміста, починаючи з пелюшок, треба витратити 1 млн дол. У будь-якій країні. Тому що має бути Школа, розумієте? Школа з великої літери. Цієї школи немає в Китаї, припустімо. І Україна - одна з цих, мабуть, двох десятків країн, у яких є Школа, що продукує таланти в культурі, науці", - наголосив він.

За словами Уткіна, Україна за кількістю талановитих сертифікованих програмістів однозначно входить у ТОП-3 країн у Європі.

"Треба боротися за ці таланти, давати їм майданчик. Але в нас цього не роблять", - наголосив він.

"Сьогодні тікають із Росії люди, причетні до культури. Бо є кремлівська машина, яка затискає й не дає розвиватися вільним цікавим проектам. Ми могли б зробити такий майданчик, щоб вони приїжджали сюди. Так само - і в бізнесі. Створили б такі конкурентні умови в бізнесі, щоб талановиті підприємці приїжджали сюди, - і вони приїжджали б. А ми знову втрачаємо кадри", заявив Уткін.

Читайте також: Міносвіти внесло зміни у вступну кампанію 2016 року

На його думку, сьогодні не можна розділяти освіту, культуру і бізнес.

"Сучасний бізнес робить людина, а не натуральні ресурси. Якщо подивитися на структуру економіки України, то це сировинна країна. І, на жаль, навіть в інформаційних технологіях ми продаємо сировину, тоді як капіталізація й компанії, котрі створюють вартість, перебувають не в Україні, а в тих-таки Росії, Америці, Індії, Швеції. А наші молоді люди-програмісти працюють на ті компанії і, відповідно, на ті країни. Чому? Бо в нас немає умов, щоб ти міг створити бізнес, капіталізувати його. Точно так само і в культурі, мистецтві, освіті", - наголосив підприємець.

"За десятиліття доля нам двічі давала можливість щось змінити - у 2004-му і два роки тому (Помаранчева революція і Революція Гідності). І ось ми знову втрачаємо можливість прориву, створення суб'єкта, створення країни. Але в країні є зачатки громадянського суспільства. Уже є десятки тисяч людей, які хочуть робити нову країну", - заявив Уткін.

Нагадаємо, на думку Уткіна, події останніх двох років яскраво демонструють: все те, що сталося з Кримом і Східною Україною, - це гуманітарна катастрофа, яка є наслідком відсутності гуманітарної політики.

Повне інтерв'ю Оксани Онищенко з Євгеном Уткіним "Перш ніж будувати елітне житло, потрібно створити еліту" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі