The Guardian: Колаборант Сальдо відкрив компанію в Британії попри санкції

Поділитися
The Guardian: Колаборант Сальдо відкрив компанію в Британії попри санкції © Рух ЧЕСНО
У документах про реєстрацію вказано, що уставний капітал компанії херсонського колаборанта становить мільйон фунтів стерлінгів.

Колишній депутат-зрадник Володимир Сальдо зміг відкрити компанію у Великій Британії попри те, що проти нього вже давно запроваджені санкції. Горезвісний колаборант з Херсона вказаний в британських документах як власник фірми, зареєстрованої у листопаді, тобто через п’ять місяців після того, як його внесли до санкційного списку.

Про це пише The Guardian, нагадуючи, що уряд Великої Британії зробив економічний тиск центральною частиною своїх спроб зупинити війну Владіміра Путіна проти України. В країні були висловлені пропозиції зробити злочином відкриття компаній для осіб під санкціями. Але більш ніж через рік після початку російського вторгнення такі ініціативи досі не стали законом.

У червні 2022 року уряд заморозив усі активи Сальдо у Великій Британії та заборонив йому в'їзд до країни. Британська влада звинувачує його у «просуванні політики та дій, які дестабілізують Україну, підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи незалежності України». Проте з листопада він значиться як власник британської компанії з адресою в районі Хаттон-Гарден у центрі Лондона.

Британський корпоративний реєстр Companies House не вимагає підтвердження особи, коли люди створюють компанії. Сальдо не відповів на запитання про свою причетність до компанії Grainholding Ltd. Але його запис у санкційному списку був оновлений після реєстрації Grainholding, щоб врахувати дані з реєстраційних документів компанії. 

«Це свідчить про те, що влада Великої Британії знала про її існування і вважала документи справжніми», - пише видання.

Представник уряду відмовився повідомити, чи були вжиті якісь заходи проти Grainholding, яка залишається у списку діючих компаній.

«Чи заробляє ця компанія гроші? Ми не знаємо. Чи має вона рахунок у британському банку? Ми не знаємо. Чи знають про це правоохоронні органи? Ми не знаємо. І чи заморозили вони цей актив? Цього ми теж не знаємо. Ця система - безлад від початку до кінця», - сказала депутат від Лейбористської партії Маргарет Ходж, яка виступає за посилення санкцій.

У документах компанії зазначено, що капітал Grainholding становить мільйон фунтів стерлінгів, половина акцій належить Сальдо, а решта - іншому громадянину України. The Guardian нагадує, що 60-річний колаборант був мером Херсона протягом 10 років, а потім у 2012 році став депутатом Верховної Ради від партії проросійського президента-втікача Віктора Януковича. Пізніше політична кар'єра Сальдо пішла на спад. У 2016 році його звинуватили в тому, що він співпрацював з російською розвідкою, але жодних звинувачень не було висунуто.

Коли російські війська вдерлися в Україну в лютому 2022 року, Херсон потрапив під окупацію. Місто стало частиною «сухопутного коридору» між Росією і незаконно анексованим Кримом. За кілька тижнів Сальдо був призначений головою «військово-цивільної адміністрації» окупованої Херсонської області. The Guardian пише, що він очолив широкомасштабне російське мародерство.

Особисті бізнес-інтереси Сальдо варіюються від будівництва до виробництва наборів для йоги. Запис в офіційному реєстрі Великої Британії про компанію Grainholding свідчить про те, що він, можливо, розширив свою діяльність у прибутковій торгівлі українськими сільськогосподарськими товарами.

Цього місяця Сальдо їздив в Москву на аудієнцію до Путіна в Кремлі. Згідно з офіційною стенограмою їхньої зустрічі, Сальдо попросив про допомогу в поставках газу і близько 300 мільйонів доларів на будівництво складу для постачання овочів з Херсонської області в Росію.

The Guardian пише, що факт відкриття компанії на ім’я колаборанта, який перебуває під санкціями, піднімає ширші питання про відсутність нагляду за британськими компаніями. Незадовго до вторгнення Росії в Україну Грем Біггар, який на той час очолював відділ боротьби з економічними злочинами Національного агентства з боротьби зі злочинністю, дав свідчення членам парламенту про так звані методи «відмивання» брудних грошей з пострадянських країн. Він сказав, що близько 50% таких грошей відмиваються саме через британські корпоративні структури.

Британські компанії використовувалися в 52 найбільших схемах корупції та відмивання грошей, які були виявлені в усьому світі, що в сукупності принесли близько 80 мільярдів фунтів стерлінгів незаконних статків, як виявила Transparency International у 2017 році.

Контроль у Реєстраційній палаті настільки слабкий, що самі по собі реєстраційні документи не можуть бути підтвердженням того, що Сальдо дійсно заснував Grainholding. Уряд запропонував зобов'язати людей, які створюють компанії, підтверджувати свою особу. Але оскільки ці пропозиції ще не прийняті, власники нового підприємства не зобов'язані доводити, що вони є тими, за кого себе видають.

Grainholding не має жодного відношення до офісного будинку в Хаттон Гарден, який вказаний як його адреса в реєстраційних документах, - повідомила The Guardian представниця компанії, яка керує будівлею. За її словами, фірма, що надає корпоративні послуги, повідомила Реєстраційну палату про несанкціоноване використання її адреси невдовзі після того, як Grainholding з'явилася в реєстрі в листопаді. Лише через п'ять місяців, коли у квітні The Guardian почала робити запити, адреса була змінена у відкритому реєстрі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі