Студенти відразу декількох вузів оголосили про акцію протесту через призначення Шкарлета

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Студенти зустрінуться 21 грудня на Банковій.

Студентські організації заявили про проведення акції протесту у відповідь на призначення міністром освіти України Сергія Шкарлета.

Учні відразу декількох вузів виступили проти цього рішення, йдеться в листі студентського парламенту КНУ ім Тараса Шевченка

Крім представників КНУ в акції вже беруть участь студенти Українського католицького університету, політехнічного інституту та Києво-Могилянської академії.

"Приєднуючись до студентського співтовариства Українського католицького університету, Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Національного університету "Києво-Могилянської академії", підтримуючи принципи академічної чесноти, дбаючи про забезпечення прав здобувачів вищої освіти, Студентський парламент Університету публічно виступає проти рішення Верховної Ради про призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки України", йдеться в листі.

Студенти впевнені, що міністр освіти зобов'язаний дотримуватися принципів академічної чесноти.

"На нашу щире переконання, міністр освіти і науки України має не тільки пропагувати принципи академічної чесноти, а й сам їх дотримуватися", заявило студентське співтовариство і додало, що міністром освіти не може бути людина, яка допустила плагіат у своїй науковій роботі.

Акція протесту під Офісом президента відбудеться в понеділок 21 грудня о 18:00.

Напередодні депутати Верховної Ради підтримали призначення Шкарлета міністром освіти 226 голосами "за". Присягу він брав під крики "Ганьба".

Профільний комітет Ради не підтримав призначення Шкарлета на посаду. Народним депутатам порадили визначитися при розгляді кандидатури в залі.

"Ну що ж, дива не сталося. Сергій Шкарлет таки призначений міністром освіти і науки. Голоси для "міністра плагіату і квадратних лапок", як його вже називають в народі, в парламенті знайшлися.

А це означає три речі. Перша - Володимир Зеленський, який підтримує Шкарлета, схоже, так і не зрозумів, що це міністр не розвитку, а застою в освіті і науці. І ми вже бачимо обережні танці з бубном навколо 12-річки, нової формули фінансування вузів, середнього бала атестата, ЗНО для заочників.

Друге: ганебна річ - міністра освіти і науки звинувачують в плагіаті. Довіра суспільства до Сергія Шкарлета підірвана. Тому плагіат - це, по суті, обман і злодійство чужих ідей.

І третя важлива річ - очевидно, що цей міністр не користується підтримкою профільного парламентського комітету. І ми ще подивимося, хто кому буде вставляти палки в колеса.

На підтримку Сергія Шкарлета висловилися дуже відомі люди. Це ректори-важковаговики, які очолюють ректорські асоціації та організації. Серед них - Леонід Губерський, Станіслав Ніколаєнко, Михайло Згуровський, Петро Куликов. А також боси освітніх профспілок Києва та України Олександр Яцунь і Георгій Труханов, президент Академії педагогічних наук Василь Кремень. Запам'ятайте їхні імена. Вони тепер поділяють з владою відповідальність за це призначення.

До речі, перші три названі ректори були номінантами громадської антипремії "Академічна недоброчесність року". Петро Куликов - це ексзаступник Дмитра Табачника, той самий ректор, проти якого студенти виходили колись на акції протесту через те, що він назвав їх бидлом.

Разом з тим, ми побачили сміливу позицію відомих вчених і педагогів, які не побоялися публічно виступити проти призначення Сергія Шкарлета. І це вселяє надію на те, що зміни таки почалися, і "як при Табачніку" вже не буде", - зазначила редактор відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко.

25 червня Кабінет міністрів призначив Шкарлета і. о. глави Міносвіти. Відзначимо, що влітку прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради подання на призначення Шкарлета главою Міністерства освіти України. Однак, комітет з питань освіти, науки та інновацій відхилив його кандидатуру. Після цього в парламенті з ініціативи Офісу президента стали збирати підписи за відставку голови комітету Сергія Бабака. Причому підписи деяких "слуг" виманили обманом, скориставшись їх незнанням регламенту.

Відзначимо, що тоді можливе призначення Шкарлета міністром розкритикували колишня керівниця Міносвіти Анна Новосад і ексзаступник міністра освіти Інна Совсун. Вони обидві висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вузів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти. І намагаються поставити на чолі МОН "зручного міністра". Крім того, через плагіат в роботах нового міністра вчені антіплагіатної ініціативи "Дісергейт" раніше також виступили із заявою проти його призначення.

У той же час сам Шкарлет судиться з Агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАОКВО), яке виявило плагіат в його дисертаціях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі