Страти та тортури: HRW зібрали докази воєнних злочинів Росії на Київщині та Чернігівщині – карта

Поділитися
Страти та тортури: HRW зібрали докази воєнних злочинів Росії на Київщині та Чернігівщині – карта © КМДА, Олексій Самсонов
Human Rights Watch щодня продовжує документувати воєнні злочини.

Правозахисники з організації Human Rights Watch зібрали докази воєнних злочинів, які скоїла армія Росії у Київській та Чернігівській областях, розповів заступник директора з Європи та Центральної Азії правозахисної організації Human Rights Watch Гіоргі Горія.

"Співробітники Human Rights Watch відвідали 17 населених пунктів у Київській та Чернігівській областях та задокументували 22 позасудові страти, 9 випадків незаконного позбавлення життя, 6 потенційних випадків насильницького зникнення та 7 випадків тортур", - йдеться у звіті організації про злочини російської армії проти цивільного населення України, який презентував Горія на онлайн-брифінгу в четвер.

Він наголосив, що задокументовані злочини можуть потрапляти під ухвалу військових злочинів, злочинів проти людяності.

Горія нагадав, що міжнародне гуманітарне право забороняє напад на громадянське населення під час війни.

"Те, що було виявлено – це прямі напади на громадянське населення, їх затримання, утримання в нелюдських умовах, страти, знущання. Все це заборонено і є порушенням міжнародного гуманітарного права та прирівнюється до військових злочинів", – зазначив він.

Відповідальність за подібні злочини лежить не лише індивідуально на солдатах, а й на їхніх командирах, наголосив Горія.

"Слідчі - національні, міжнародні - одразу стали збирати докази, передавати їх на зберігання практично відразу після того, як були скоєні злочини. Я сподіваюся, що всі ці докази приведуть до відповідальності і буде зроблено все, щоб покарати винних у цих злочинах", - підсумував Горія.

Бучу назвали другою "Сребреницею", а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Детальніше читайте про це та чому президент Зеленський повинен невідкладно підписати закон про ратифікацію Римського статуту у статті Інни Ведерникової "Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі".

Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі