Поради батькам: як поговорити з дитиною про інвалідність

Поділитися
Поради батькам: як поговорити з дитиною про інвалідність © Freepik
Зараз кількість людей з інвалідністю суттєво зросла.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні стрімко зростає кількість людей з інвалідністю – серед військових та цивільних осіб. Психологиня багатопрофільного медичного центру «Лелека» Наталія Мирошніченко розповіла NV, як батькам поговорити з дітьми про інвалідність.

Вона зазначила, що говорити з дітьми про інвалідність краще користуючись простою, зрозумілою мовою та засобами, які сприяють розумінню. Декілька ключових правил, які допоможуть в цьому:

 Почніть з раннього віку

Ініціюйте розмови з дитиною про різні типи інвалідності якомога раніше. При цьому використовуйте просту та зрозумілу мову, відповідну до рівня розвитку малюка.

 Розповідайте реальні приклади

Розкажіть історії з життя реальних людей або використовуйте ситуації з повсякденного життя, щоб пояснити: інвалідність — це просто частина різноманіття.

Зробіть розповідь наочною

Підкріпіть розповідь малюнками, книгами, мультфільмами або іграшками, які зображають різноманіття людей та показують різні типи інвалідності.

 Підкреслюйте унікальність кожної людини

Поясніть, що кожна людина унікальна, незалежно від її здоров’я чи інвалідності, і має свої таланти та якості.

Стимулюйте підтримку та емпатію

Поясніть, що важливо бути доброзичливим та підтримуючим до всіх людей, незалежно від їхнього здоров’я чи здатностей.

 Будьте відвертими

Відповідайте на всі питання дитини, навіть якщо вони здаються складними або неприємними. Не вигадуйте нічого, щоб приховати від дитини правду — натомість поясніть їй все максимально доступними словами.

Вона також наголосила, що перше та головне правило, яке важливо прищепити дитині, — це повага.

«Важливо пояснити: коли бачиш людину з ампутацією або іншою інвалідністю, не слід показувати пальцями чи надмірно звертати увагу на інвалідність людини. Слід навчити дитину, що можна пропонувати допомогу, якщо це потрібно, але це завжди потрібно робити делікатно та обов’язково перед цим ставити питання», – пояснила експертка.

За її словами, найважливіше — це створити відкрите та позитивне середовище для обговорення цієї теми, в якому діти можуть вільно виражати свої почуття та думки. Пам’ятайте: розмова з дітьми про інвалідність — це шлях до розуміння та прийняття різноманітності. Допомагаючи їм розуміти та сприймати інвалідність з емпатією та повагою, ми вчимо їх бути толерантними та доброзичливими до всіх людей, незалежно від їхніх особливостей.

Нагадаємо, психологи Дитячого фонду ЮНІСЕФ дали рекомендації батькам, як говорити з дитиною про війну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі