Обвинувачених у викраденнях і знущаннях над активістами Луценко і Вербицьким можуть випустити на волю — Офіс генпрокурора

Поділитися
Обвинувачених у викраденнях і знущаннях над активістами Луценко і Вербицьким можуть випустити на волю — Офіс генпрокурора
Через допущені порушення процесуального законодавства

Офіс генерального прокурора України попередив, що обвинувачених у викраденнях і знущаннях над активістами Ігорем Луценко і Юрієм Вербицьким в січні 2014 року можуть випустити з-під варти. Причина — сторона захисту і деякі судді відмовляються брати участь в засіданнях у справі. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Офіс генпрокурора заявив, що подібні дії призвели до того, що запобіжний захід у вигляді тримання обвинувачених під вартою закінчується 7 серпня. А відправлені в суд клопотання про його продовження так і не були розглянуті.

«Через недотримання суддями Білоцерківського міськрайонного суду Київської області вимог ст. 186 КПК України щодо строків розгляду клопотань про застосування запобіжного заходу, обвинувачених в скоєнні особливо тяжких насильницьких злочинів проти учасників Революції Гідності 7 серпня 2021 року можуть звільнити з-під варти», — йдеться в повідомленні.

Йдеться про двох учасників злочинної організації, які звинувачуються в незаконному викраденні 21 січня 2014 року через приміщення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва учасників акцій протесту Ігоря Луценка і Юрія Вербицького, а також їх катуванні і умисному вбивстві Юрія Вербицького. (Ч. 1 ст. 255, п. П. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 і ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України).

«Щодо обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком до 7 серпня 2021 року. Обвинувальний акт у даному кримінальному виробництві 1 липня 2021 року надійшов на розгляд Білоцерківського міськрайонного суду Київської області. Підготовче судове засідання по цій справі, призначене на 9 липня 2021 року не відбулося через неявку захисників обвинувачених, при цьому клопотання прокурора про притягнення адвокатів з Центру безкоштовної правової допомоги визнано судом передчасним», — повідомляє в Офісі генпрокурора.

Прокурор відразу направив до суду клопотання, щоб до обвинувачених було застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

«Не дивлячись на те, що ст. 186 КПК України передбачено невідкладний розгляд таких клопотань, але не пізніше 72 годин, наступне судове засідання було призначено судом лише на 21 липня 2021 року», — уточнюють правоохоронці.

Відзначається, що 21 липня 2021 року Колегія суддів, не розглядаючи вказане клопотання, натомість прийняла рішення, яким, незважаючи на наявність постанови Київського апеляційного суду про визначення підсудності в даному кримінальному провадженні за Білоцерківським районним судом і встановлений Кримінальним процесуальним кодексом заборону спорів про підсудність між судами, направила кримінальне виробництво в Київський апеляційний суд для передачі іншому суду.

«Фактично ж справа направлена до Київського апеляційного суду лише 26 липня 2021 року», — повідомляють в ОГП.

Прокурори підкреслюють, що постановою Київського апеляційного суду від 4 серпня 2021 року констатовано безпідставність піднятого Білоцерківським міським судом питання про зміну підсудності і справу повернуто до вказаного суду для продовження судового розгляду.

«5 і 6 серпня 2021 року головуючою у справі призначені судові засідання, що не відбулися через відпустки двох членів колегії, які відмовилися повертатися з відпустки. У зв'язку з цим та з огляду на те, що термін утримання обвинувачених під вартою закінчується 7 серпня 2021 року прокурором і представниками потерпілих заявлені клопотання про проведення додаткового авторозподілу для заміни в порядку, передбаченому законом, відсутніх суддів, на які офіційної відповіді з суду до сих пір ніхто не почув», — повідомляють в прокуратурі.

Уточнюється, що чергова дата судового засідання до сих пір не визначена.

«Можливості процесуального реагування прокурорів, які могли б запобігти вищевказаним негативним наслідкам, в даний час вичерпані», — відзначають в ОГП.

Там звертають увагу на те, що обвинувачені в даному кримінальному провадженні до моменту їх затримання перебували в розшуку, в зокрема, один з обвинувачених переховувався протягом майже 6 років, використовуючи з цією метою підроблені документи.

Крім того, вже перебуваючи під вартою, один з обвинувачених намагався вплинути на іншу особу, якій інкримінується співучасть у викраданні і катуванні постраждалих.

«З огляду на викладене, Офіс генерального прокурора закликає до суворого дотримання вимог кримінального процесуального законодавства, зокрема, імперативно певних термінів здійснення процесуальних дій», — резюмують в Офісі генпрокурора.

Там додають, що за вчинення злочинів, інкримінованих обвинуваченим, до кримінальної відповідальності вже притягнуто 16 осіб, відносно 7 з них справи розглядаються судами, в тому числі по 2 заочно (in аbsеntiа), 9 осіб оголошені в розшук, одна людина засуджений до 9 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що Окружний адміністративний суд відновив на посаді Олександра Маринченко — колишнього беркутівця, якого звинувачували в розстрілі учасників протесту на Майдані в 2014 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі