Мутація коронавирусу: Степанов пояснив збільшення випадків з важкою формою захворювання

Поділитися
Клініка перебігу хвороби з початку пандемії змінила картину.

Глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов назвав причини, чому в країні все частіше фіксуються випадки важких форм коронавірусної інфекції, зокрема, серед молоді. Також він зазначив, що з початку пандемії, клінічна картина перебігу захворювання істотно змінилася. Про це міністр розповів в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Ми дійсно бачимо з лабораторних досліджень, що немає таких високих показників реактивного білка, які були раніше відповідно до стану людини. Коли ми говоримо, що клінічна картина змінилася, це означає, що кореляція між лабораторними аналізами й клінічним станом людини не така, яка була раніше. Якщо раніше у людини, яка перебувала в реанімації, ми бачили й високі цифри цього реактивного білка, і інших показників, то зараз рівень може бути низький, але водночас стан пацієнта досить важкий», - повідомив Степанов.

Крім того, він пояснив, чому гострий перебіг захворювання значно «помолодшав».

«Він мутує, мутує вірус. Це ми знаємо, широка громадськість, тільки про мутації з Великої Британії або ПАР. Водночас він мутує... Є ще одна велика проблема - це коли люди не звертаються вчасно до лікаря. Людина захворіла, вона вже все зрозуміла про ковід, як йому здається, і вважає, що не треба звертатися до лікаря, а потім через тиждень, на 9-10-й день він вже в дуже важкому перебігу хвороби з низькою сатурацією і киснезалежністю», - підсумував глава МОЗ.

Станом на ранок 3 березня в Україні виявлено 7 235 нових випадків COVID-19. Разом з тим протягом доби одужали 5 118 осіб, померли від ускладнень - 185. За весь час пандемії виявили 1 364 705 випадків коронаврусу. Зокрема, захворіли 429 дітей і 319 медичних працівників.

Згідно з даними Національної академії наук, в Україні 88% пацієнтів з коронавірусом, які перебували на штучній вентиляції легенів, померли.

До слова, вчені Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ наполягають на важливості вивчення мутацій коронавірусу в боротьбі з пандемією. В Україні цим поки не займаються, попри наявність обладнання та фахівців. В даний час важко сказати, які штами циркулюють в країні та наскільки вони небезпечніші для населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі