Мобілізація в Україні: чи можна забронювати медичного працівника

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можна забронювати медичного працівника © freepik.com
Це відбувається у встановленому законом порядку.

Через військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація, яка стосується й військовозобов’язаних медичних працівників. Адвокат, партнер юридичної фірми STATUS Юлія Миколаєць розповіла, чи можна забронювати медпрацівника та як відбувається мобілізація медиків, пише видання «Медична справа».

Бронювання медиків: як це відбувається

В Україні порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями в умовах правового режиму воєнного стану визначає постанова Кабміну від 3 березня 2022 № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану».

Для бронювання медичних працівників діє наступний алгоритм:

  • підприємство збирає і формує список військовозобов’язаних, яких бронює, з відповідним обґрунтуванням;
  • підприємство передає готовий список до того чи того державного органу або органу державної влади;
  • орган направляє списки до Мінекономіки;
  • Мінекономіки узгоджує списки заброньованих військовозобов’язаних з Міністерством оборони.

Так отримують погоджені списки, що містять дані заброньованих військовозобов’язаних медичних працівників.

У рішенні Мінекономіки зазначається термін дії відстрочки, який не може перевищувати шість місяців.

Миколаєць підкреслила, що бронювання здійснюють державні органи, а не медзаклади. Забронювати можуть лише тих, хто задовольняє потреби ЗСУ, інших військових формувань або населення для забезпечення потреб життєдіяльності.

Якщо військовозобов’язані медики звільняються, бронювання з них автоматично знімається.

Як відбувається мобілізація медиків

Відповідно до закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію»,  вручення повісток має проводитися співробітниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

Повістки громадянам можуть також вручати посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Медичний працівник, який отримав мобілізаційне розпорядження, повістку керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, зобов’язаний:

  • з’явитися до військової частини або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих документах; із собою взяти оригінали документів, вказаних у повістці, а також за необхідності оригінали документів, які підтверджують підстави для звільнення від мобілізації;
  • повідомити про призов на військову службу керівника закладу охорони здоров’я: надати заяву та мобілізаційний документ для оформлення наказу про увільнення від роботи у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації.

Миколаєць зазначила, що за медпрацівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, зберігається місце роботи та посада.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі