Україні гостро необхідна фінансова допомога. Йдеться про великі суми, які потрібні Києву, щоб виплатити зарплати, пенсії, а також забезпечити базові потреби для функціонування країни. Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Вона нагадала, що ЄС виділив 10 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні, що стало безпрецедентною підтримкою, яку союз надав країні без членства. Однак, Фон дер Ляєн наголосила, що це лише короткострокова необхідність. Потрібно вже зараз думати над післявоєнною відбудовою України.
За словами президента Єврокомісії, це буде «колосальне» завдання, для виконання якого знадобиться підтримка всіх: міжнародних інститутів на зразок Світового банку і МВФ, країн Європи, а також приватного сектору. Вона похвалила ініціативу провести конференцію в швейцарському місті Лугано, присвячену відбудові України. Про неї вчора у промові згадував президент України Володимир Зеленський.
«Але питання не лише в тому, щоб ліквідувати шкоду, завдану Владіміром Путіним. Йдеться і про побудову майбутнього, яке українці обрали для себе. Реконструкція країни повинна поєднати масивні інвестиції й амбітні реформи. Потрібно модернізувати українське управління, встановити верховенство закону, побороти корупцію, позбутися олігархів, збудувати міцну економіку і допомогти Україні на шляху до ЄС. Українці належать до європейської сім’ї, вони захищають свою свободу, але також і наші цінності. Тому ми стоїмо на їхньому боці», - сказала Фон дер Ляєн.
Єврокомісія готова виділити Україні безпрецедентні кошти, але за досить суворих умов. Досвід нашої попередньої співпраці за подібними схемами фінансування невтішний. Після перемоги над ворогом нам ще знадобиться не одна перемога на внутрішньому фронті, аби дійсно відновити країну. Про це у тексті Юлії Самаєвої «Великі гроші і ще більший клопіт».