Міжнародні організації продовжують надавати допомогу українцям, життя яких зруйнувала війна. У рамках Меморандуму про взаєморозуміння, який підписали Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), Товариство Червоного Хреста України (ТКК) та Міністерство соціальної політики України, фінансову підтримку отримують незахищені особи, які постраждали від збройного конфлікту в Україні.
Як повідомляє Червоний Хрест, станом на 22 липня, організації, що входять до нього, надали різну допомогу 958 274 внутрішнім переселенцям.
Хто може отримати допомогу від Червоного Хреста
Насамперед це малозабезпечені сім'ї з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), нагадує Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
У фокусі також:
- самотні матері, які отримують допомогу на дітей;
- одержувачі допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами;
- особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які отримують державну допомогу;
- отримувачі державної соціальної допомоги, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;
- багатодітні сім'ї, які отримують допомогу дітям;
- непрацюючі особи, які досягли пенсійного віку, але не отримали права на пенсійну виплату;
- одержувачі допомоги, які доглядають хвору дитину.
Допомога надається громадянам на всій території України. Пріоритет – для ВПО з найбільш постраждалих регіонів. Це Донецька, Луганська, Одеська, Харківська, Запорізька, Миколаївська та Херсонська області. Розмір допомоги становить 2500 грн на особу на місяць. Запланована тривалість програми допомоги – 3 місяці.
Усі виплати від Червоного Хреста здійснюються на основі даних інформаційної бази. Червоний Хрест та Мінсоцполітики самі визначають, кому надавати допомогу, на основі отриманих відомостей, насамперед із Єдиної інформаційної бази ВПО та платформи єДопомога.
Кошти перераховуються безпосередньо голові домогосподарства переказом на банківський рахунок, інформація про який зареєстрована у Мінсоцполітиці або готівкою, яку можна буде отримати у будь-якому відділенні ПриватБанку.
Окрім фінансової допомоги, увага організації зосереджена на забезпеченні базових потреб переселенців: вода, їжа, гігієнічні та інші необхідні засоби. Волонтери та співробітники забезпечують людей необхідним через офіси організації, центри розміщення ВПО та соціальні служби.
Також організація проводить тренінги з першої допомоги, мінної небезпеки, лекції з міжнародного гуманітарного права та заходи щодо психосоціальної підтримки.