День Гідності та Свободи: історія свята

Поділитися
День Гідності та Свободи: історія свята © Ірина Ващенко/hromadske
Свято було встановлене на честь початку двох революцій.

Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це доволі молоде, але дуже важливе свято, яке нагадує про прагнення українців до свободи попри будь-які труднощі. Воно присвячене двом революціям останніх років — Помаранчевій (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності. В умовах повномасштабного вторгнення Росії, яка прагне захопити наші землі, це свято набуло особого змісту.

Історія свята

День Гідності та Свободи фактично є наступником Дня Свободи, який відзначали 22 листопада з 2005 по 2011 рік на честь Помаранчевої революції. День свободи заснував президент Віктор Ющенко у 2005 році на честь Помаранчевої революції, внаслідок якої Янукович зазнав поразки у третьому турі виборів.

Потім це свято було скасовано указом екс-президента Віктора Януковича, який ухвалив відзначати День соборності та свободи 22 січня.

21 листопада 2013 року розпочалися протести проти рішення тодішньої влади про призупинення курсу на вступ до ЄС та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Цей крок спричинив обурення українців. Захищаючи своє майбутнє, гідність та свободу, загинули 106 українців, понад дві тисячі отримали поранення

День Гідності та Свободи було встановлено указом президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Одночасно зі встановленням Дня Гідності та Свободи указом № 871/2014 Президент скасував святкування Дня Соборності та Свободи та відновив День соборності України.

Нагадаємо, Святошинський районний суд міста Києва виніс вирок п’ятьом “екс-беркутівцям” у справі про вбивство 48 й поранення 79 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Справу розглядали протягом семи років, майже кожної середи та четверга тривали допити та заслуховувалися матеріали слідства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі