З ембріонів, заморожених 30 років тому, народилася двійня. Випадок зафіксовано в американському штаті Тенессі. Вважається, що це новий рекорд для такого типу генетичної репродукції, якщо брати до уваги лише ті ситуації, які призводили до успішного народження живої дитини, передає ВВС.
Вони зберігалися при температурі близько -128C в рідкому азоті з 22 квітня 1992 року.
Рейчел Ріджвей, мати чотирьох дітей з Орегону, народила двійнят 31 жовтня. Батько, Філіп Ріджвей, сказав, що це було «вражаюче».
Малюки Лідія Енн і Тімоті Рональд Ріджвей, ймовірно, встановили новий рекорд, згідно з даними Національного центру донорства ембріонів (NEDC), приватної релігійної організації, яка стверджує, що допомогла народити понад 1200 немовлят від донорських ембріонів. Попередня рекордсменка NEDC Моллі Гібсон народилася в 2020 році з ембріона, який був заморожений майже 27 років.
Американці, які «всиновлюють» чужі ембріони
«Рішення… усиновити ці ембріони має заспокоїти пацієнтів, які цікавляться, чи захоче хтось усиновити ембріони, які вони створили 5, 10, 20 років тому», — сказав доктор Джон Девід Гордон, який проводив перенесення ембріонів.
"Відповідь – однозначне так!"
Ембріони-близнюки були створені для анонімної подружньої пари за допомогою ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення – ред.). Чоловікові було 50 років, він покладався на 34-річного донора.
Яйцеклітини зберігалися в лабораторії фертильності на західному узбережжі США до 2007 року, коли подружжя пожертвувало їх NEDC у Ноксвіллі, штат Теннессі, щоб інша пара скористалася шансом замість них.
Раніше цього року ембріологи партнерської клініки NEDC Southeastern Fertility провели розморожування та перенесення в матку.
У своїй заяві NEDC висловив надію, що ця новина «заохотить інших відчути на собі благословення усиновлення ембріона».
Це перша дитина Ріджвеїв, у яких є ще четверо дітей віком від одного до восьми років, народжена через ЕКЗ або донорів.
«У певному сенсі вони наші старші діти, хоча й найменші. У цьому є щось карколомне", - прокоментував названий батько.