Вчені виявили «унікальні» печерні малюнки на Мадагаскарі, які показують зв'язок з Єгиптом

Поділитися
Вчені виявили «унікальні» печерні малюнки на Мадагаскарі, які показують зв'язок з Єгиптом Малюнки знайшли у печері на Мадагаскарі © David Burney
Це перші свідчення образотворчого мистецтва на острові.

Вчені знайшли у печері Андріамамело на заході Мадагаскару унікальні доісторичні наскельні малюнки. Девід Бьорні з Університету Гаваїв розповів, що це перші свідчення образотворчого мистецтва, що відображає природу з фігурами, схожими на людей та тварин, які були знайдені на острові. Відкриття також містило деякі натяки на культурні зв'язки давнини, повідомляє Live Science.

За словами Бьорні, деякі сцени пов'язані з релігійними віруваннями єгиптян періоду Птолемеїв (300–30 рр. до зв. е.). Інші символи на них вказали на зв'язок з ефіопським та арабським світом. Крім того, переважна символіка та мотиви нагадували стиль наскального мистецтва Борнео, вік якого перевищує 2000 років.

На малюнках також були зображені щонайменше три вимерлі тварини Мадагаскару: гігантський лемур-лінивець, птахи-слони та гігантська черепаха. Протягом багатьох років вчені вважали – надалі це було підтверджено – що мова та культура Мадагаскару сягають корінням у стародавні зв'язки з Борнео.

Дослідники зробили цифрові копії та малюнки від руки 72 об'єктів наскельного мистецтва. Вони були намальовані чорним пігментом і зображали 16 тварин, шість людських фігур, два гібриди людини та тварини, два геометричні символи, 16 М-подібних символів та інші візерунки.

На зв'язки з Єгиптом натякають вісім основних зображень, включаючи сокола (Гора); бога з головою птаха Тота; богині Маат і дві постаті людино-тварин, схожих на Анубіса — давньоєгипетського бога, який зазвичай зображується у вигляді людини з собачою головою.

Що означав М-символ, вчені не знали. Після пошуку за відомими алфавітами, вони припустили, що вони ідеально відповідають лише одній — літері «хот» (ሐ) у стародавньому ефіопському амхарському алфавіті, що вимовляється як «ха».

Цей символ був виявлений також у наскальному мистецтві Борнео, але не зустрічався в жодному іншому печерному чи наскельному мистецтві у всьому Індо-Тихоокеанському регіоні. У деяких австронезійських мовах (мовна сім'я, що тягнеться від малагасійської на заході до далеких Гавайських островів і Рапа-Нуї в Тихому океані) слово «ха» означає «дихання життя».

Раніше турист Тормод Ф'єдл виявив у Норвегії піктограми бронзової доби. Він помітив незвичайні кольори на скелі поряд із місцем, куди його родина вибралася для відпочинку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі