Вчені розповіли про міграцію людей через «Атлантиду», розташовану біля берегів Австралії

Поділитися
Вчені розповіли про міграцію людей через «Атлантиду», розташовану біля берегів Австралії Стародавні люди мігрували по затонулому континенту © Carley Rosengreen/Griffith University
Континент допоміг першим мешканцям мігрувати до Австралії.

Археологам вдалося розкрити таємницю однієї з найзагадковіших міграцій в історії людства. Вона сталася 70 тисяч років тому, коли люди перейшли з Південно-Східної Азії до Австралії. При цьому вони перетинали нині затоплену місцевість, яка нагадувала Атлантиду, повідомляє Live Science.

Про те, що така міграція справді мала місце, свідчать багаті археологічні дані. Але вчених давно цікавлять її деталі. Наприклад, як швидко відбулася міграція та якими маршрутами рухалися давні люди.

Тепер ученим вдалося пролити світло на деякі особливості міграції. У ході дослідження вони розглянули стародавній континент, відомий як Сахул. Ця ділянка суші оголилася близько 70 тисяч років тому, у розпал останнього льодовикового періоду на Землі. Зледеніння викликало зниження рівня моря, внаслідок чого оголилися ділянки затопленого континентального шельфу, що сполучає територію нинішньої материкової Австралії з Папуа-Новою Гвінеєю на півночі та Тасманією на півдні.

Рівень моря залишався низьким протягом тисячоліть, але за цей період змінилися інші геологічні та екологічні умови. Так, змінився характер опадів, розширилися чи скоротилися ліси та луки, утворилися наноси. Все це впливало на місцевість та на те, як люди її досліджують.

Дослідники використали цю інформацію для розробки моделі, яка імітувала зміну ландшафту Сахула між 75 000 та 35 000 років тому. Моделювання також враховувало можливі маршрути міграції з двох місць Південно-Східної Азії – Західного Папуа та шельфу Тиморського моря – а також археологічні пам'ятки, які були виявлені у сучасному ландшафті.

Моделювання показало, що люди прямували маршрутами вздовж берегової лінії і прямо через внутрішню частину континенту, слідуючи основними річками і струмками, які перетинали місцевість у той час. Ймовірно, швидкість пересування становила 1,15 кілометрів, що, як зазначають вчені, було досить швидко.

«На нашій карті є один особливо цікавий результат, який показує можливість присутності людини в Сахулі. Економічним способом (без необхідності подорожувати всім континентом) він потенційно може визначити райони, що мають археологічне значення», — заявили автори роботи.

Раніше вчені виявили у пустелі Атбай у Східному Судані наскельні малюнки, які розповідають історію далекого минулого. Хоча зараз цей регіон досить посушливий, малюнки вказують на те, що колись це була вкрита травою земля з великими пасовищами та багатим тваринним світом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі