Вчені проголосували за додавання нових префіксів до Міжнародної системи одиниць

Поділитися
Вчені проголосували за додавання нових префіксів до Міжнародної системи одиниць Вчені проголосували за додавання нових префіксів до Міжнародної системи одиниць © Medicfoto.ru
Їх будуть використовувати для позначення найбільших і найменших одиниць.

Вчені з усього світу, які зібралися на конференції у Франції, проголосували за введення нових метричних префіксів для позначення найменших та найбільших вимірів. Такі зміни пов'язані з обсягом даних, що постійно зростає, повідомляє Science Alert.

Зазначається, що до звичних для нас префіксів, наприклад кіло та мілі, додали ронна та кетта – для найбільших, і ронто та кекто – для найменших. За зміни проголосували вчені та представники урядів, які зібралися на 27-й Генеральній конференції з мір та ваг, що проходить раз на чотири роки у Версалі.

Префікси полегшують вираження великих величин — наприклад, завжди називати кілометр тисячею метрів чи міліметр тисячною часткою метра, зробило б мова громіздкою. Востаннє префікси додавали до Міжнародної системи 1991 року. Тоді хіміки додали дзетти та йотти. Йоттаметр – це одиниця із 24 нулями.

Але Річард Браун, голова відділу метрології Національної фізичної лабораторії Великої Британії, зазначив, що навіть йотти недостатньо, щоб упоратися з нинішньою потребою висловити обсяг даних.

«З точки зору вираження даних у йоттабайтах, що нині є найвищим префіксом, ми дуже близькі до межі. Зрештою, має сенс мати симетричне розширення, яке корисне для квантової науки, фізики елементарних частинок — коли ви вимірюєте дуже маленькі речі», — зазначив він.

Нові префікси можуть змінити те, як ми говоримо про деякі речі. «Якщо ми думаємо про масу, а не про відстань, Земля важить приблизно шість роннаграм, що становить шість з 27 нулями. Юпітер, це близько двох кеттаграм - двійка із тридцятьма нулями», сказав Браун.

Він вважає, що нові префікси мають «підготувати систему до майбутнього» та задовольнити світову потребу у великих числах — принаймні протягом наступних 20–25 років.

Нагадаємо, на конференції у Франції проголосували також за відмову від «зайвої секунди». Її перестануть додавати до 2035 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі