Українські вчені змоделювали розповсюдження радіації у разі аварії на ЗАЕС

Поділитися
Українські вчені змоделювали розповсюдження радіації у разі аварії на ЗАЕС У разі аварії на ЗАЕС радіоактивні часточки можут дістатися території інших країн © Енергоатом
Під ударом буде не лише територія України.

Вчені з Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України провели моделювання, яке показало перенесення радіаційних домішок у разі аварії на Запорізькій атомній електростанції. Моделювання проведено за погодних умов, які спостерігалися 15-18 серпня.

Відзначається, що радіоактивні викиди було задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 метрів над земною поверхнею з сумарною стаціонарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для кожного із джерел).

«Для радіоактивних аерозолів було використано характеристики їхнього розподілу за розмірами: середній діаметр 1 мкм, стандарте відхилення 2 мкм», - йдеться у повідомленні.

Дослідники відзначають, що через неможливість  визначення точних характеристик джерела викидів при гіпотетичній аварії на ЗАЕС, результати моделювання слід інтерпретувати лише якісно та відносно.

Моделювання показало, що за погодних умов 15-18 серпня найбільш висока концентрація радіоактивних аерозолів спостерігалася б в межах території України, особливо у ближній до ЗАЕС зоні радіусом 50-100 кілометрів, у всіх напрямках від станції.  Значні концентрації радіонуклідів можуть досягти Києва.

«Частково радіоактивні домішки можуть бути також винесені на території сусідніх держав (східна частину Білорусі, Польща, країни Балтії). У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можу спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялось раніше, ситуація в тимчасово окупованому РФ Енергодарі небезпечна через постійні обстріли військ РФ території Запорізької АЕС. Українська влада розробляє план евакуації з міста та зони ризику радіаційного забруднення в разі аварії на ЗАЕС з урахуванням військової ситуації.

Чому технічно перемикнути Запорізьку атомну станцію на російську енергосистему - це надзвичайно складне технічне завдання, але окупантів чекають не лише технічні сюрпризи та проблеми, читайте в статті Миколи Теслі для ZN.UA - «Криза на ЗАЕС: чи вирішать її сліпі пілоти?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі