Туберкульоз виявився молодшим, ніж вважалося раніше

Поділитися
Туберкульоз виявився молодшим, ніж вважалося раніше Геном збудника туберкульозу витягли з останків покійного єпископа © Популярная механика
Різні штами збудника туберкульозу відділилися від загального предка 2-6 тисяч років тому.

Вчені з Інституту вивчення історії людства Товариства Макса Планка і Шведського музею природної історії знайшли нові докази на користь того, що туберкульоз з'явився в період неоліту. Раніше дослідники припускали, що паличка Коха могла вийти з Африки з першими людьми, повідомляє «Популярная механика».

У 2014 році вчені Тюбінегена і Арізони на основі реконструкції генома бактерії з Доколумбової Америки спробували спростувати поширену думку і довести, що туберкульозу приблизно шість тисяч років. Але це дослідження було прийнято в науковому співтоваристві з великою часткою скепсису, оскільки воно базувалося тільки на стародавньому геномі, що не характерний для сучасних штамів мікробактерії.

Тепер же вчені знайшли новий доказ гіпотези «молодості» туберкульозу за допомогою останків датсько-шведського єпископа Педера Вінструпа, який помер у грудні 1679 року. У 2015 році, коли дуже добре збережені останки Вінструпа переносили з крипти в вежу Лундського кафедрального собору, антропологи одержали можливість їх вивчити.

У легенях єпископа помітили невеликі отвори, які були слідами туберкульозу. Дослідники змогли витягти з них геном збудника хвороби, який виявився в дуже хорошому стані.

Оскільки дата смерті Вінструпа була точно відома, вчені змогли за допомогою декількох моделей молекулярного датування простежити походження мікобактерій, і встановити, що різні штами цього збудника відділилися від загального предка, який існував приблизно 2-6 тисяч років тому. Тим самим була підтверджена висловлена ​​в 2014 році німецькими та американськими вченими гіпотеза про те, що туберкульоз з'явився в період неоліту.

Вчені відзначають, що неолітична революція зіграла вирішальну роль в появі цілого ряду патогенів, які вражають людину. Ймовірно, паличка Коха була одним з них.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Мічиганського університету розробили програмне забезпечення, яке допомагає створювати нові методи лікування туберкульозу. Нейромережа може показати, які ліки, включаючи навіть малоймовірних кандидатів, можна об'єднати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі