The New York Times подала до суду на OpenAI та Microsoft через незаконне використання її статтей ШІ

Поділитися
The New York Times подала до суду на OpenAI та Microsoft через незаконне використання її статтей ШІ Газета обурена крадіжкою їхніх текстів та стилю написання © unsplash/jakaylatoney
Це перша велика американська медіа-організація, яка поскаржилась на творців ШІ через крадіжку авторських матеріалів. 

Газета The New York Times подала до суду на OpenAI та Microsoft за порушення авторських прав. У позові компанії звинувачують у безоплатному використанні контенту The Times для створення продуктів, які замінюють газету і відбирають у неї аудиторію, повідомляють на сайті видання. 

Газета наполягає на тому, що компанії мають понести відповідальність за збитки, пов'язані з «незаконним копіюванням і використанням унікально цінних творів The Times». Вона також закликає знищити будь-які моделі чат-ботів і навчальні дані, які використовують захищені авторським правом матеріали The Times.

У квітні 2023 року газета звернулась до Microsoft і OpenAI, щоб знайти «дружнє рішення». Вони мали укласти комерційну угоду та створити «технологічні запобіжники» для регуляції діяльності ШІ. Як заявляє The Times, переговори не були успішними. 

Прессекретарка OpenAI Ліндсі Хелд своєю чергою зазначила, що компанія «конструктивно просувалася вперед» у переговорах з The Times і що вона здивована і розчарована позовом. «Ми поважаємо права творців і власників контенту і прагнемо працювати з ними, щоб вони отримували вигоду від технологій штучного інтелекту і нових моделей отримання прибутку. Ми сподіваємося, що знайдемо взаємовигідний спосіб працювати разом, як ми це робимо з багатьма іншими видавцями», — додала вона. 

Microsoft відмовилася коментувати цю справу.

Можливі наслідки позову 

Позов The New York Times може призвести до збільшення кількості подібних скарг від інших авторів та видавців. 

У липні 2023 року акторка Сара Сільверман подала судовий позов, в якому звинувачувала компанії Meta та OpenAI у тому, що вони опрацювали її мемуари як навчальний текст для програм зі штучним інтелектом. Автори Джонатан Франзен і Джон Грішем також звернулись до суду через «поглинання» їхніх книг штучним інтелектом. 

Фотографічний синдикат Getty Images подав до суду на одну компанію, яка генерує зображення на основі письмових підказок. Він стверджує, що платформа незаконно використовує візуальні матеріали Getty, які захищені авторським правом.

Межі закону про авторське право також можуть зазнати змін через використання ШІ. «Рішення Верховного суду неминуче. Достатньо видавців не заспокояться, щоб це нове і важливе питання авторського права було вирішене», — прокоментував колишній президент редакції новин ProPublica Річард Тофель. 

Позиція представників технологічної індустрії

Раніше Microsoft вже визнавала потенційні проблеми з авторськими правами через свої ШІ продукти. У вересні компанія оголосила, що якщо їхні клієнти отримають скарги на порушення авторських прав через ШІ, Microsoft відшкодує збитки та покриє судові витрати.

У жовтні 2023 року венчурна (інвестиційна) фірма Andreessen Horowitz зазначила, що притягнення до відповідальності за порушення авторських прав компаній, які розробляють ШІ, «або вб'є їх, або суттєво ускладнить їхній розвиток».

«Результатом буде набагато менше конкуренції, набагато менше інновацій і, дуже ймовірно, втрата Сполученими Штатами позиції лідера в глобальному розвитку ШІ», — зазначила інвестиційна компанія в заяві до Бюро авторських прав США. 

Деякі ЗМІ вже домовились про використання їхніх журналістських матеріалів. У липні 2023 року Associated Press уклало ліцензійну угоду з OpenAI, а німецький видавець Axel Springer, якому належать Politico і Business Insider, зробив те ж саме в грудні. Умови цих угод не розголошуються.

Яку шкоду несе ШІ для медіа

The Times розглядає ChatGPT та інші системи штучного інтелекту як потенційних конкурентів у новинному бізнесі. Чат-боти можуть генерувати відповіді про поточні події або інші важливі теми, які спираються на журналістські матеріали The Times. Редакція занепокоєна тим, що читачам буде достатньо відповіді бота і вони не будуть переходити на сайт газети. Веб-трафік та відповідно дохід видання зменшиться.

У скарзі наведено кілька прикладів, коли чат-бот надавав користувачам майже дослівні уривки зі статей Times, які доступні лише за платну підписку. У позові також підкреслюється потенційна шкода бренду The Times через так звані «галюцинації» ШІ, коли чат-боти вставляють неправдиву інформацію і приписують її першоджерелу. Посилаючись на The Times чат Bing від Microsoft назвав «15 найбільш корисних продуктів для серця», 12 з яких не згадувалися в оригінальній статті.

«Якщо The Times та інші новинні організації не зможуть виробляти і захищати свою незалежну журналістику, виникне вакуум, який не зможе заповнити жоден комп'ютер або штучний інтелект. Журналістики буде вироблятися менше, і ціна для суспільства буде величезною», — йдеться у скарзі. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі