Штучний «надінтелект» може з'явитися набагато раніше, ніж вважалося – вчений

Поділитися
Штучний «надінтелект» може з'явитися набагато раніше, ніж вважалося – вчений Штучний надінтелект може з'явитися вже найближчими роками © Генерація в Runwayml на запит ZN.UA
На його думку, штучний інтелект, аналогічний до людського, з'явиться протягом трьох років.

Людство може створити штучний інтелект, який не поступатиметься людському, вже протягом трьох найближчих років. Таку думку висловив провідний учений у цій галузі та генеральний директор SingularityNET Бен Герцель, повідомляє Live Science.

Герцель відомий як «батько AGI», оскільки на початку 2000-х допоміг популяризувати цей термін, який розшифровується як «загальний штучний інтелект».

Найкращі системи ШІ, які використовуються сьогодні, вважаються «вузьким штучним інтелектом», оскільки вони можуть бути здібнішими, ніж люди, лише в одній області. Вони не можуть перевершити людей загалом. Такі системи, які варіюються від алгоритмів машинного навчання до великих мовних моделей (LLM), таких як ChatGPT, не можуть міркувати та розуміти контекст.

Але Герцель зазначив, що дослідження в галузі ШІ вступають у період експоненційного зростання, і дані свідчать про те, що загальний штучний інтелект (AGI), при якому ШІ стає таким же умілим, як і люди, у кількох областях, незалежно від вихідних даних навчання, знаходиться в межах досяжності. Ця гіпотетична точка розвитку ШІ відома як сингулярність.

На думку Герцеля, людство створить перший варіант AGI у 2029-2030 роках. Але він припускає, що це може статися і 2027 року.

Якщо такий ШІ буде спроектований таким чином, щоб мати доступ до власного коду та переписувати його, він може швидко перетворитися на штучний надінтелект (ІНІ). Його Герцель визначає як ШІ, що має скомбіновану когнітивну і обчислювальну силу всієї людської цивілізації.

«Ніхто ще створив загальний штучний інтелект людського рівня; ніхто не має чіткого уявлення про те, коли ми дістанемося цього. Я маю на увазі, що є відомі невідомі та, ймовірно, невідомі невідомі. З іншого боку, мені це здається цілком ймовірно, що ми зможемо досягти AGI людського рівня, скажімо, у найближчі три-вісім років», - сказав Герцель.

За його словами, існує «три лінії доказів, що сходяться» на підтримку його тези. Перший із них – моделювання Рея Курцвейла, яке він провів у книгах «Сингулярність близька» (2005) та «Сингулярність ближче» (2024). Його моделі показали, що AGI може бути сконструйовано вже в 2029 році.

Герцель також вказав на покращення, внесені до програм LLM за кілька років, які «відкрили у світі потенціал ШІ». Він пояснив, що LLM самі по собі не приведуть до AGI, оскільки те, як вони демонструють знання, не відображає справжнього розуміння, але LLM можуть бути одним із компонентів широкого набору взаємопов'язаних архітектур.

Третім доказом, за словами Герцеля, є його робота зі створення інфраструктури, яку він назвав OpenCog Hyperon, а також пов'язаних з нею програмних систем та майбутньої мови програмування AGI, яка отримала назву MeTTa.

Гіпотетична кінцева точка передбачає створення інфраструктури ШІ, яка складатиметься з різних систем і представлятиме різні елементи людського пізнання, від генерації контенту до міркувань.

Разом з тим, Герцель визнав, що може помилятися, і що для створення AGI може знадобитися «квантовий комп'ютер з мільйоном кубитів або щось таке».

Нагадаємо, у рамках панельних дискусій, що відбулися на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, фахівці заявили, що розвиток ШІ обмежують знання самої людини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі