Розвиток штучного інтелекту несе дві потенційних загрози, і вони зовсім різні – вчений

Поділитися
Розвиток штучного інтелекту несе дві потенційних загрози, і вони зовсім різні – вчений Штучний інтелект несе дві загрози для людства © Генерація в Runwayml на запит ZN.UA
Перша з них загрожує життю окремих людей.

Американський фізик-теоретик і популяризатор науки Мічіо Каку в інтерв’ю ВВС розповів про те, чи варто людству боятися розвитку штучного інтелекту, і які загрози цей розвиток може нести.

За його словами, наразі людству загрожують три небезпеки: загроза ядерної війни, глобальне потепління та біологічна зброя. Але до них необхідно додати й четверту: розвиток штучного інтелекту. Причому, цей розвиток пов’язаний з двома потенційними загрозами, які зовсім різні.

«Перша з них абсолютно конкретна і безпосередньо загрожує життю окремих людей: дрони, здатні розпізнавати риси обличчя і навмисно чи випадково вбивати будь-кого і коли завгодно. Таким чином у нас з'явиться автоматична машина для вбивства. Машина, яка зможе літати, яка зможе спостерігати за місцевістю, ідентифікувати конкретну людину та вбити її, наприклад, влаштувавши якусь аварію. Сюди можна віднести і війни, тобто навмисну спробу однієї країни вбити солдатів країни-противника», - пояснив вчений.

За його словами, це може відбутися вже протягом найближчих років. Втім, друга загроза має більш довгостроковий характер і є більш серйозною. Вона настане тоді, коли штучний інтелект наблизиться до інтелекту людини.

«Ось я і думаю, що цілком можливо, що через 100 років у нас з'являться роботи, які практично не відрізняються від людей. До цього моменту ми маємо зробити все можливе, щоб у них не з'явилася власна думка і щоб вони в жодному разі й подумати не могли напасти на нас. Ми повинні будемо вставити в їхній мозок чіп, який би їх відключав, якщо у них тільки виникнуть думки про вбивство», - наголосив Каку.

Втім, вчений підкреслив, що до цього ще далеко і у людства є багато часу в запасі, щоб підготуватися.

Нагадаємо, раніше Ілон Маск заявив про те, що можливості нових моделей штучного інтелекту перевершать людський інтелект до кінця наступного року за умови, що постачання електроенергії та апаратного забезпечення зможуть задовольнити потреби дедалі потужніших технологій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі