РФ з другої спроби запустила ракету "Протон-М" з американським супутником на борту

Фото
Поділитися
Російська ракета-носій таки полетіла в космос року після перенесення запусків.

Ракета-носій "Протон-М" з американським супутником Intelsat 31 (Intelsat DLA2) на борту запущена в четвер, 9 червня, з космодрому "Байконур", після невдалого запуску напередодні.

Вдень раніше, запуск ракети був відкладений через неполадки. Причиною перенесення назвали несправність одного з роз'ємів на літальному апараті.

"Через 9 хвилин 40 секунд після старту космічна головна частина відокремилася від третього ступеня ракети-носія, і розгінний блок "Бриз-М" приступив до формування опорної орбіти. Виведення космічного апарату на цільову орбіту з апогеєм у 65 тисяч км і його відділення від розгінного блоку очікується 10 червня о 01:41 мск. Загальна тривалість програми виведення від моменту старту ракети-носія до відділення космічного апарату складе 15 годин 31 хвилину", - повідомив Роскосмос.

Запуск супутника переносився раніше вже кілька разів. Спочатку його планувалося провести в кінці 2015 року, потім - у квітні 2016-го, пізніше старт призначили на 17 травня, а далі - на 28 травня. Пізніше його переносили на 31 травня і початок червня. Причиною останніх переносів стали претензії до системи управління розгінного блоку "Бриз-М".

IntelsatDLA2 виготовлений компанією Space Systems Loral (США) за замовленням оператора супутникового зв'язку Intelsat S. A (США). Космічний апарат має масу 6320 кг, він несе 10 транспондерів (стовбурів ретрансляції) C-діапазону і 72 транспондера Ku-діапазону.

Супутник буде виведений на геостаціонарну орбіту в точку стояння 95° західної довготи, звідки протягом 15 років буде надавати послуги безпосереднього телемовлення на територію Латинської Америки.

Рік тому видання The Times писало, що мрії президента Росії Володимира Путіна про відновлення космічної програми країни на тлі її "радянської слави" було завдано нового удару: державні аудитори виявили в Роскосмосі фінансові порушення на суму понад 1 млрд фунтів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі