Папуги вміють виготовляти три різних види столових приборів

Відео
Поділитися
Папуги вміють виготовляти три різних види столових приборів Какаду в дикій природі використовують інструменти для того, щоб діставати начинку плода © Скріншот з відео
Інструменти потрібні їм для того, щоб витягувати насіння з твердої оболонки.

Какаду Гоффіна, які мешкають на сході Індонезії, створюють з дерева три різних типи інструментів і використовують їх, для того, щоб витягти вміст з-під оболонки насіння цербери, повідомляє Naked Science.

Вивчати поведінку цього виду в дикій природі вкрай непросто, тому що ці полохливі птахи живуть в густій кроні тропічного лісу. Тому Береника Медушевська та її колеги з Ветеринарного університету Відня спостерігали за поведінкою спійманих какаду на острові Ямдена в вольєрі.

Для цього експерименту вони відловили 15 птахів, які жили в великому вольєрі. У ньому повністю була зімітована локація їх проживання. Птахи регулярно отримували свіжу воду і корм, включаючи плоди з місцевих лісів.

Одного разу орнітологи дали папугам плоди дерева Cerbera manghas, які какаду їдять в природі. Один з самців очистив отриманий плід від оболонки, а потім відламав шматок гілки й обробив його дзьобом.

Після цього птах скористався готовим інструментом, щоб витягти шматочок насіння з-під задерев'янілого плоду. Така поведінка за цим самцем спостерігалася постійно. Таким же методом користувався ще один птах з 15 відловлених.

Вчені зібрали 125 інструментів, які виготовляли папуги й проаналізували, що в середньому, какаду використовують один інструмент 8,25 раза - а на один плід у них йшло вісім інструментів.

Орнітологи створили тривимірні комп'ютерні моделі кожного птаха, і провели аналіз. В результаті з'ясувалося, що какаду створюють три типи інструментів: щось на подобі ножа, виделки, і клину.

І найчастіше, птиці починали обробляти насіння ножем, а потім переходили на використання ложок. Виготовлення ножів забирало у птахів більше часу, однак у ложок теж були переваги - ними можна було витягти більше їжі.

При цьому ножами папуги рухали в основному у вертикальному напрямку, а ложками - в горизонтальному. Автори припускають, що ножі необхідні лише для того, щоб розрізати тонку оболонку насіння, яка лежить під внутрішнім шаром плода і нагадує пергамент.

Порушивши її цілісність, какаду можуть відокремлювати й діставати шматочки насіння ложкою. А клини потрібні були для того, щоб розширити дві частини плоду.

Какаду Гоффіна - одні із самих дрібних птахів свого роду, і такі інструменти дозволяють їм краще справлятися з великими плодами. А оскільки інструменти використовували лише дві особини з 15, то цю навичку вчені вважають набутою, а не вродженою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що в Південній Америці вчені виявили новий вид ящірок. Новий вид деревної ящірки мешкає в тропічному лісі гірського масиву Анд в Перу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі