Нова версія походження Місяця кидає виклик найпопулярнішій теорії

Поділитися
Нова версія походження Місяця кидає виклик найпопулярнішій теорії Вчені розповіли, як міг з'явитися Місяць © freepik/chuttersnap
Вважається, що супутник нашої планети з'явився внаслідок зіткнення із великим небесним тілом.

Вчені запропонували нову версію появи Місяця, що ставить під сумнів найпопулярнішу теорію походження природного супутника Землі. Вважається, що Місяць з'явився внаслідок катастрофічного зіткнення з протопланетою розміром із Марс, яка називалася Тея. Але нове відкриття свідчить, що це не зовсім так, повідомляє Interesting Engineering.

Група вчених з Геттінгенського університету та Інституту досліджень сонячної системи Макса Планка проаналізувала ізотопи кисню в місячних породах. В результаті вони змогли знайти підказки про те, як утворився Місяць і як Земля отримала свою воду.

На думку дослідників, Місяць утворився переважно з матеріалу Землі, з мінімальною участю Теї.

Вчені провели аналіз ізотопів кисню в 14 місячних зразках, крім того, для порівняння аналогічний аналіз провели на 191 земному зразку. Дослідники використали вдосконалену техніку «лазерного фторування». Цей метод включає використання лазера для вилучення кисню із зразків гірських порід.

У результаті вчені виявили надзвичайно високу подібність у вмісті ізотопу кисню-17 (17O) між зразками як із Землі, так і з Місяця. Така схожість несподівана, оскільки переважна теорія походження супутника нашої планети припускає, що Місяць повинен мати суттєво іншу ізотопну структуру через участь Теї.

«Одне з пояснень полягає в тому, що Тея втратила свою кам'янисту мантію в ранніх зіткненнях, а потім врізалася в ранню Землю, як металеве гарматне ядро. Якби це було так, то Тея була б частиною ядра Землі сьогодні, а Місяць утворився з викинутого матеріалу з мантії Землі. Це пояснило б подібність у складі Землі та Місяця», — заявив Андреас Пак, керуючий директор Центру геонаук Геттінгенського університету.

Дослідження також пролило світло те що, як могла з'явитися вода Землі. Гіпотеза пізнього шару передбачає, що вода Землі з'явилася після утворення Місяця. Ця теорія припускає, що серія ударів метеоритів, багатих на воду, доставила на Землю велику кількість води.

За словами вчених, їхнє дослідження надало докази того, що більшу частину води на нашу планету приніс клас метеоритів, який називається «енстатитовими хондритами». Результати підтверджують гіпотезу, що вода могла потрапити на Землю на ранніх етапах її формування — не лише через пізні удари.

Раніше вчені заявили про те, що поклади водного льоду в місячному пилу і реголіті виявилися більшими, ніж вважалося. На це вказав новий аналіз даних місії NASA LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 19
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
вчерашний
11 Грудня 2013, 09:24
Вот так кувалдой только по башке тягнибоку!
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі