На Урані вперше зафіксовано інфрачервоне полярне сяйво

Поділитися
На Урані вперше зафіксовано інфрачервоне полярне сяйво © NASA
Раніше вчені бачили лише ультрафіолетове сяйво на газовому гіганті.

Астрономи вперше змогли розглянути інфрачервоне полярне сяйво (аврору) на Урані, використовуючи архівні дані гігантського телескопа Keck II на Мауна-Кеа (Гаваї), передає Space.com.

Як і полярні сяйва Землі, полярні сяйва на Урані виникають, коли заряджені частинки сонячного вітру взаємодіють із магнітним полем планети і прямують вздовж силових ліній магнітного поля до магнітних полюсів. При вході в атмосферу Урану заряджені частинки стикаються з молекулами атмосфери, змушуючи ці молекули світитись.

На Землі полярне сяйво виникає внаслідок зіткнень з атомами кисню та азоту та має переважно червоний, зелений та синій кольори. Однак на Урані переважаючими атмосферними газами є водень і гелій за набагато нижчих температур, ніж на Землі. Це призводить до того, що полярне сяйво Урану має переважно ультрафіолетові та інфрачервоні довжини хвиль.

Ультрафіолетове сяйво на Урані вперше помітив у 1986 році зонд НАСА «Вояджер-2», пролітаючи повз планету. Щоб виявити його інфрачервоний аналог, знадобилося майже 40 років.

Раніше цього року телескоп «Джеймс Вебб» передав на Землю знімки Урана, на яких можна побачити систему кілець планети, її найяскравіші супутники та динамічну атмосферу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі