На Сонці стався потужний спалах: потік плазми мчить до Землі

Поділитися
На Сонці стався потужний спалах: потік плазми мчить до Землі Спалах стався вночі 30 квітня © Solar Dynamics Observatory
Він став найпотужнішим виверженням із регіону R3654.

Вночі 30 квітня Сонце випустило потужний спалах, який призвів до відключення радіозв'язку над Тихим океаном. Як повідомляє Space.com, спалаху привласнили категорію М9.53, тобто він лише трохи не дотягнув до класу Х – найпотужнішого, який може випускати Сонце.

За даними сайту відстеження космічної погоди SpaceWeather, спалах міг супроводжуватися множинними корональними викидами маси. Якщо хоч один із них досягне Землі, він викличе магнітну бурю категорії G1. Вона очікується на планеті 4 травня.

Сонячні спалахи – це виверження на поверхні Сонця, що випускають інтенсивні сплески електромагнітного випромінювання. Вони з'являються, коли магнітна енергія накопичується у сонячній атмосфері та вивільняється.

Спалахи розділені на класи, кожен із яких позначається певною літерою. Спалахи класу Х - найпотужніші, потім йдуть спалахи класу М, вони в 10 разів менш потужні. Потім йдуть спалахи класів С, В і А. Кожен з них у 10 разів слабший за попередній.

Короткохвильові відключення радіозв'язку, подібні до того, що спостерігалося над Тихим океаном, є звичайним явищем, що виникає невдовзі після виверження сонячного спалаху. Їх викликає сильний імпульс рентгенівських променів та екстремальне ультрафіолетове випромінювання, що виділяються під час спалахів. Випромінювання поширюється до Землі зі швидкістю світла і іонізує верхню частину земної атмосфери, коли дістається до нас.

Ця іонізація створює середовище з вищою щільністю, якою намагаються пробратися високочастотні короткохвильові радіосигнали, необхідні підтримки зв'язку великих відстанях. За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), радіохвилі, які взаємодіють з електронами в іонізованих шарах, втрачають енергію через частіші зіткнення, і це може призвести до погіршення якості або повного поглинання радіосигналів.

Випромінювання від спалаху 30 квітня торкнулося області Землі, освітлені сонячним світлом.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі