Кишкові бактерії можуть стати причиною розвитку розсіяного склерозу

Поділитися
Кишкові бактерії можуть стати причиною розвитку розсіяного склерозу Кишкові бактерії викликають розсіяний склероз у мишей © N+1
Бактерії впливають на вироблення мієліну.

Вчені заявили про те, що кишкові бактерії можуть стати причиною розвитку психічних розладів та захворювань, зокрема, розсіяного склерозу. Причиною цього є те, що бактерії виділяють метаболіти, які впливають на вироблення мієліну – речовини, брак якої призводить до дефектів мозкової діяльності і порушень соціальної поведінки у мишей. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі "eLife".

Розсіяний склероз – аутоімунне захворювання, яке викликається порушенням мієлінової оболонки навколо аксонів. В нормальному стані ця оболонка прискорює проходження по клітинах нервових імпульсів. Збереження мієлінових оболонок важливо для нормальної роботи мозку. Попередні дослідження вчених встановили зв'язок між руйнуванням мієлінових оболонок і деякими видами психічних розладів у людей.

Читайте також: Хіміки відкрили бактерії, що розкладають пластик

Нове дослідження допомогло визначити види кишкових бактерій, присутність яких впливала на вміст мієліну в мозку гризунів і їхній психічний стан. В організм здорових мишей дослідники вводили бактерії, отримані з кишечника їхніх родичів, які демонстрували ознаки психічних порушень. Згідно з результатами дослідження, підсадка бактерій призвела до пригнобленого стану і порушення соціальної поведінки мишей, що супроводжувалося дефіцитом мієліну в мозку гризунів.

У ході дослідження вчені встановили, що якщо крезол – речовина, яка може проходити через гематоенцефалічний бар'єр головного мозку, діє на клітини, що виробляють мієлін, їхня активність падає практично до нуля. На думку дослідників, це означає, що даний метаболіт пригнічує вироблення мієліну в головному мозку.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі