Великі кішки здатні розрізняти людські голоси – вчені

Поділитися
Великі кішки здатні розрізняти людські голоси – вчені Тигр у зоопарку здатний розрізнити голоси людей, які його доглядають, і відвідувачів, випливає з нового наукового дослідження. © unsplash.com/icedcocoa
Хоча кішки часто здаються холодними та байдужими, насправді вони уважно ставляться до людей, які часто з ними взаємодіють.

Домашні коти вже давно продемонстрували в наукових експериментах здатність відрізнити голос свого власника від голосу інших людей. Нове ж дослідження, проведене на найбільших представниках котячих, підтверджує і їхню здатність також розрізняти людські голоси, пише The Guardian.

Вчені досліджували левів, димчастих леопардів, снігових барсів, сервалів та інші екзотичні види кішок, які жили у неволі, зокрема у зоопарках, заказниках та заповідниках.

Після початкового пілотного дослідження за участю семи кішок п'яти видів команда провела більш масштабне дослідження за участю 24 кішок 10 видів, 16 з яких вирощені людьми, а вісім – власною матір'ю.

Кожному коту відтворювали аудіозаписи трьох незнайомих людей, які говорять одну й ту саму фразу: «Доброго ранку, як справи сьогодні?», а потім включали запис тієї ж фрази знайомим для тварини голосом – наприклад, сторожа зоопарку. На останньому, п'ятому записі, фразу повторював ще один незнайомий голос. Потім процес повторювали з використанням записів тих самих людей, але з ім'ям кішки.

Команда записувала та аналізувала реакції та поведінку кішок у відповідь на кожне відтворення, наприклад: зміна погляду, рух голови, рух до джерела звуку або від нього, а також вокалізація, така як шипіння або ричання.

Результати показують, що незалежно від статі і від того, чи були кішки вирощені людьми або матір'ю, вони реагували набагато швидше, довше і з більшою інтенсивністю на знайомий людський голос, ніж на чотири незнайомі голоси.

Це повторювалося, навіть коли з аналізу було вилучено левів – єдиних диких кішок, які, як відомо, живуть великими соціальними групами.

Включення чи відсутність імен кішок у фразах не мало великого значення.

Висновки з дослідження також дозволяють припустити, що здатність налаштовуватися на окремі людські голоси є результатом не одомашнення, а просто регулярного контакту з людьми. Вчені припускають, що аналогічні результати були б виявлені у кішок і в дикій природі, якби вони чули одні й самі людські голоси досить часто.

Раніше вчені довели, що домашні кішки відстежують становище своїх господарів і дивуються, якщо виявляють їх не там, де чекали.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 5
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Віктор Пнівчак
25 Серпня 2024, 10:06
Перше, що має зробити зелена влада - зменшити свої апетити! Жоден легально працюючий робітний чи підприємець не має бажання просто так вгамовувати апетити купи дармоїдів на чолі високонепрофесійним єврейчиком, який вирішив, що посада президента позбавляє його від необхідності дотрииання законів і дозволяє робити все для "законного" відняття коштів у тих, хто заробляє їх своєю працею! Остап Бендер тихо палить збоку!
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі