Джерелом життя на Землі вчені назвали Марс

Поділитися
Джерелом життя на Землі вчені назвали Марс Джерелом життя на Землі вчені назвали Марс
Геохімік вважає, що направити органічний синтез у потрібний бік допомагають два малопоширені на Землі елементи: молібден і бор. На Марсі ці речовини зустрічаються набагато частіше, тому не можна виключати, що життя зародилося саме там.

Геохімік, фахівець із синтетичної біології і популяризатор науки Стівен Беннер заявив про те, що на Марсі у минулому могли бути більш сприятливі для появи життя умови, ніж на Землі. На його думку, життя могло з'явитися саме на червоній планеті, а потім перейти на Землю разом з одним із метеоритів. Подробиці з посиланням на анотацію доповіді дослідника на Голдшмідтовській конференції з геохімії наводить PhysOrg.

Беннер, який є автором низки статей, присвячених синтезу ДНК і РНК, а також засновником двох біотехнологічних компаній, будує своє твердження на кількох аргументах. Він звертає увагу на те, що Земля в епоху ймовірного зародження життя була майже повністю вкрита водою, а гаряча вода, за його словами, повинна була розмивати і РНК, і ДНК. Нагрівання ж органічної речовини, згідно з Беннером, швидше дасть у результаті нафту або бітум: "цим добре вкривати дороги, але це не годиться для дарвінівської еволюції". Окрім того, перші біополімери повинні були розділяти каталітичні властивості і здатність зберігати генетичну інформацію, а це передбачає різні умови їхнього синтезу. У "котлі з супом" планетарного масштабу, як стверджує дослідник, складно отримати необхідне для життя поєднання молекул, а ось більш сухий Марс міг надати сприятливі умови для зародження життя.

Геохімік вважає, що направити органічний синтез у потрібний бік допомагають два малопоширені на Землі елементи: молібден і бор. На Марсі ці речовини зустрічаються набагато частіше, тому не можна виключати, що життя зародилося саме там. Потім зіткнення планети з одним з астероїдів призвело до викиду за межі її гравітаційного поля фрагментів гірських порід разом з першими живими клітинами, ці уламки якийсь час провели у космосі і потім впали на Землю. Де для розвитку життя вже було все необхідне у вигляді води, органічної речовини, тепла і світла.

Метеорити, які сучасна наука однозначно ідентифікує як марсіанські, дійсно існують. Більше того, їх налічується не менше трьох десятків (при тому, що геологи знаходять лише малу частину об'єктів, які впали на Землю), а в одному з них навіть є вуглець: проведені аналізи, втім, виключили його біогенне походження. У нещодавно виявленому марсіанському метеориті також виявлено 0,6 відсотка води.

На початку 2013 року повідомлялося і про виявлені у метеоритах (причому не "марсіанських") скам'янілі водорості. Це відкриття було представлено у журналі Journal of Cosmology, репутацію якого неабияк зіпсувала аналогічна публікація, яка потім викликала хвилю нищівної критики фахівців: в обох випадках не виключено, що діатомові водорості потрапили у зразок через погану підготовку або навмисне маніпулювання авторами відкриття. !zn

Читайте також:

Марс був багатий на кисень 4 мільярди років тому, з'ясували вчені

Curiosity зібрав гігапіксельну панораму Марса

Унікальний експеримент NASA: один із близнюків полетить у космос, другий залишиться на Землі

Opportunity почав шукати сліди катастрофи, що позбавила Марс прісної води

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі